Newspix / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: Mateusz Lechowicz i Marcin Kowalski

Sparingowo: wygrana Ruchu Chorzów. Pierwszy występ Łukasza Janoszki

Michał Piegza

Piłkarze Ruchu Chorzów rozegrali pierwsze spotkanie sparingowe. Niebiescy pokonali Spartę Lichtenberg 3:2. W sobotę Ruch rozegra kolejny mecz kontrolny.

Zwycięstwem zakończył Ruch Chorzów pierwsze spotkanie sparingowe w 2020 roku. Do rozpoczęcia rozgrywek III ligi pozostało jeszcze półtora miesiąca, Niebiescy już jednak od ponad dwóch tygodni trenują.

Rywalem Ruchu była grająca na szóstym szczeblu rozgrywkowym w Niemczech Sparta Lichtenberg. Goście prowadzili do przerwy. Chorzowianie wyrównali w 63. minucie, osiem minut później wyszli na prowadzenie. Trzeciego gola zdobyli na trzy minuty przed końcem. Rywale odpowiedzieli w 89. minucie trafieniem z rzutu wolnego.

Po powrocie na Cichą po raz pierwszy w meczu Ruchu zagrał Łukasz Janoszka. Sztab szkoleniowy testował Daniela Grymana z GKS-u 1962 Jastrzębie.

W sobotę chorzowianie rozegrają kolejne spotkanie kontrolne w Bytomiu z Szombierkami.

Ruch Chorzów - Sparta Lichtenberg 3:2 (0:1)
0:1 - Daniel Haensch 37'
1:1 - Mateusz Winciersz 63'
2:1 - Mariusz Idzik 71'
3:1 - Mateusz Lechowicz 87'
3:2 - nieznany '89

Skład Ruchu Chorzów: T. Nowak (61' Smug) - Lechowicz, Iwan (69' Słota), Kulejewski, Bartolewski - Mokrzycki, Foszmańczyk – Winciersz, Rudek (69' Gryman), Janoszka - Idzik (80 Cioch).