Podsumowanie wtorkowych meczów el. do Ligi Mistrzów

Adam Kiołbasa

Wtorkowe mecze 2. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów nie obyły się bez niespodzianek. Zawiodła przede wszystkim drużyna Ekranasu, która tylko zremisowała na własnym terenie z FK Baku, a Pjunik zdołał zremisować z Dinamem Bukareszt. Wygrała drużyna APOELu Nikozja, a jedną z bramek strzelił Marcin Żewłakow.

BATE Borysów zgodnie z planem pokonało Makedoniję. Białorusini już do przerwy prowadzili po bramce strzelonej przez Krivetsa, a po zmianie stron wynik rywalizacji na 2:0 ustalił Skavysh.

Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Pjunika Erawan z Dinamem Zagrzeb. Na pewno klub z Armenii może być zadowolony z takiego rozstrzygnięcia.

APOLE Nikozja wygrał na wyjeździe 2:0 z EB/Steymur, a jedną z bramek strzelił Marcin Żewłakow. Ponadto na listę strzelców wpisał się Mirosavljević.

Po emocjonującym meczu remisem 2:2 zakończył się pojedynek Ekranasu Poniewieże z FK Baku. Faworytem była ekipa z Litwy i to ona objęła prowadzenie po bramce z rzutu karnego Bicki, ale w 78. do wyrównania doprowadził Almeida. W 90., kiedy to na listę strzelców wpisał się Batista zapachniało sensacją, ale skończyło się na niespodziance, bo po chwili trafił Trakys.

Partizan Belgrad rozgromił 4:0 Rhyl FC. Krstajić już w 17. minucie dał swojej ekipie prowadzenie, a po 60 sekundach Cleo podwyższył na 2:0. Jeszcze przed przerwą na 3:0 trafił Diarra, a w 69. wynik pojedynku ustalił Djordjević.