PAP/EPA / ELISABETTA BARACCHI / Na zdjęciu: piłkarze Fiorentiny

Serie A: Fiorentina pokonała SPAL, 10 minut Bartosza Salamona

Szymon Mierzyński

Bez niespodzianki w pierwszym niedzielnym spotkaniu 38. kolejki Serie A. Fiorentina pokonała na wyjeździe zdegradowany już SPAL 3:1.

Gospodarze zamykają tabelę i nie mieli nawet matematycznych szans na utrzymanie. "Viola" natomiast jest w środku stawki i nie mogła już marzyć o występach w europejskich pucharach.

Na Stadio Paolo Mazza dość długo zanosiło się na niespodziankę, bo przed przerwą gospodarze odpowiedzieli na gola Alfreda Duncana i utrzymywali remis aż do ostatnich minut. W końcu jednak faworyt zapewnił sobie pełną pulę. Na 1:2 trafił Christian Kouame, a w doliczonym czasie wynik ustalił strzałem z rzutu karnego Erick Pulgar.

W zespole Fiorentiny całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Bartłomiej Drągowski. Podobnie było z Thiago Cionkiem w SPAL. 10 minut rozegrał natomiast inny z polskich piłkarzy gospodarzy, Bartosz Salamon (zmienił w końcówce Mohameda Faresa).

SPAL - ACF Fiorentina 1:3 (1:1)
0:1 - Alfred Duncan 30'
1:1 - Marco D'Alessandro 39'
1:2 - Christian Kouame 89'
1:3 - Erick Pulgar (k.) 90+4'