PAP/EPA / SALVADOR SAS / Na zdjęciu: piłkarze Celty Vigo

La Liga. Celta Vigo rozgromiła Cadiz

Michał Piegza

Ważne zwycięstwo odniosła plasująca się do tej pory w dolnych rejonach La Ligi Celta Vigo. Zespół pokonał na własnym stadionie wyżej notowaną drużynę Cadiz aż 4:0.

Na koniec 13. kolejki La Ligi mały pogrom. Przed tygodniem po dłuższej przerwie piłkarzom Celty Vigo udało się wygrać. W poniedziałek drużyna sięgnęła po kolejne trzy punkty, tym razem w spotkaniu z wyżej notowanym zespołem Cadiz CF.

Już do przerwy w potyczce wszystko było niemal jasne. W 6. minucie gospodarze objęli prowadzenie, kiedy Nolito strzałem przy słupku z ok. 13 metrów wykończył dogranie Iago Aspasa. Asystent przy pierwszym golu wykorzystał rzut karny w 31. minucie. Chwilę wcześniej bramkarz gości w szesnastce sfaulował szarżującego Santiego Minę.

Przed przerwą miejscowi jeszcze dwukrotnie trafili rywala. W 43. minucie Fran Beltran płasko uderzył z ok. 20 metrów. Piłka po drodze jeszcze otarła się o obrońcę i myląc Jeremiasa Ledesmę wpadła do siatki. W pierwszej minucie doliczonego czasu premierowej odsłony wynik gry ustalił Brais Mendez, głową trafiając do siatki z pięciu metrów.

Po zmianie stron gole nie padły. W 93. minucie bramkę wprawdzie zdobył Miguel Baeza, jednak po analizie VAR sędzia trafienie anulował dopatrując się spalonego.

Celta Vigo - Cadiz CF 4:0 (4:0)
1:0 - Nolito 6'
2:0 - Aspas (k.) 31'
3:0 - Beltran 43'
4:0 - Mendez 45+1'

La Liga. Real Madryt - Atletico Madryt. Derby dla Królewskich!