PAP/EPA / Javier Blasco / Na zdjęciu: Domingos Quina i Javi Galan

La Liga: Huesca jeszcze walczy. Real Sociedad marzy o Lidze Mistrzów

Michał Piegza

Ciekawie na górze La Ligi, ale także na jej dole. W niedzielę po ważne trzy punkty sięgnął Real Sociedad. Wygrała także zamykająca tabelę Huesca.

Sezon La Ligi w pełni. Na górze i dole tabeli trwa walka o jak najlepszą pozycję wyjściową przed finiszem.

W czołówce tabeli Real Madryt goni Atletico. Trwa walka o 4. miejsce i grę w Lidze Mistrzów. Apetyt na występy w elitarnych rozgrywkach ma Real Sociedad. Drużyna z San Sebastian w niedzielę odniosła pewnie zwycięstwo 4:0 pokonując grający o utrzymanie zespół Deportivo Alaves.

W dole ligi przebudziła się Huesca. Drużyna zamykająca tabelę zmniejszyła dystans do bezpiecznej strefy 3:2 pokonując na własnym stadionie Granadę.

Mecz dobrze rozpoczął się dla gości. Później jednak do ataku ruszyła Huesca. Gospodarze w 16. minucie mogli doprowadzić do remisu, jednak Rafael Mir zmarnował rzut karny. Przed przerwą miejscowi zdobyli jednak jeszcze trzy gole, po zmianie stron Granada potrafiła tylko zdobyć kontaktową bramkę.

Dzięki trzem punktom Huesca wciąż zajmuje ostatnie miejsce w La Lidze, ale do bezpiecznej strefy traci zaledwie dwa punkty.

Real Sociedad - Deportivo Alaves 4:0 (1:0)
1:0 - Isak 41'
2:0 - Isak 49'
3:0 - Isak 62'
4:0 - Portu 73'

SD Huesca - Granada CF 3:2 (3:1)