Getty Images / John Berry / Na zdjęciu: piłkarze Olympique Maryslia

Ligue 1: tylko remis Olympique Marsylia, Milik znów poza kadrą

Tomasz Galiński

Olympique Marsylia tylko zremisował na wyjeździe z FC Nantes 1:1. Goście bardzo się męczyli, a w dodatku na początku drugiej połowy stracili kuriozalnego gola. Poza kadrą gości na to spotkanie znalazł się reprezentant Polski Arkadiusz Milik.

Trudno wytłumaczyć co na początku drugiej połowy zrobił doświadczony Steve Mandanda. Dostał nieprzyjemne podanie od kolegi z drużyny we własnym polu karnym i... nie trafił w piłkę. Dopadł do niej Ludovic Blas i wpakował do pustej bramki.

Prowadzenie FC Nantes było o tyle niespodziewane, że w pierwszych minutach drugiej połowy zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni. Wystarczył jednak moment nieuwagi, gapiostwo, błąd techniczny i to rywale wyszli na prowadzenie.

Nie był to wielki mecz. Sytuacji pod jakąkolwiek z bramek było jak na lekarstwo. Dość powiedzieć, że w pierwszej połowie nie oglądaliśmy choćby jednego celnego strzału. Skoro jednak samemu nie jest się w stanie wykreować dogodnej sytuacji, to z pomocą przychodzi trapiony problemami przeciwnik.

Absolutnie nie było widać różnicy, jaka dzieli oba zespoły w tabeli. Nantes jest w strefie spadkowej, a mimo to przez większość meczu bez większych problemów radziło sobie z atakami gości. W końcu jednak defensywa gospodarzy pękła. Dośrodkowanie Yuto Nagatomo z lewej flanki wykorzystał Dimitri Payet, dostawił nogę i mieliśmy remis.

Goście atakowali do samego końca, ale nie znaleźli sposobu na strzelenie zwycięskiego gola. W dodatku w ostatniej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę otrzymał Hiroki Sakai, który za wysoko podniósł nogę i kopnął przeciwnika w głowę.

Wydawało się, że wygrana z Niceą w środku tygodnia doda Marsylii wiatru w żagle, ale trudno powiedzieć, że faktycznie tak się stało.

Być może wynik byłby inny, gdyby mógł zagrać Arkadiusz Milik, ale po raz kolejny znalazł się poza kadrą meczową. Reprezentant Polski w dalszym ciągu odczuwa ból po kontuzji uda i sztab szkoleniowy nie chciał ryzykować ewentualnego pogłębienia urazu. Nie zagrali też dwaj inni ważni piłkarze - Florian Thauvin i Dario Benedetto.

FC Nantes - Olympique Marsylia 1:1 (0:0)
1:0 Ludovic Blas 50'
1:1 Dimitri Payet 69'

FC Nantes: Alnan Lafont - Dennis Appiah, Andrei Girotto, Jean-Charles Castelletto, Charles Traore - Ludovic Blas, Abdoulaye Toure, Pedro Chirivella, Imran Louza (83' Marcus Coco) - Moses Simon (68' Abdoul Kader Bamba), Randal Kolo Muani (83' Renaud Emond).

Olympique Marsylia: Steve Mandanda - Hiroki Sakai, Alvaro Gonzalez, Duje Caleta-Car, Yuto Nagatomo (90' Jordan Amavi) - Saifeddine Khaoui (90+5' Pol Lirola), Boubacar Kamara (80' Michael Cuisance), Pape Gueye, Dimitri Payet, Luis Henrique (46' Valentin Rongier) - Ahmadou Mamba Dieng (46' Valere Germain).

Żółte kartki: Traore, Castelletto, Chirivella, Bamba (FC Nantes) i Alvaro Gonzalez (Olympique Marsylia).

Czerwona kartka: Sakai (Olympique Marsylia).

Sędzia: Amaury Delerue.

Stade Brestois 29 - Olympique Lyon 2:3 (0:3)