Twitter / Na zdjęciu: gol Bartola Franjicia

To była cudowna akcja Dinama. Duży problem Legii w walce o Ligę Mistrzów [WIDEO]

Krzysztof Kaczmarczyk

Rewanżowe spotkanie III rundy eliminacji Ligi Mistrzów z Dinamem Zagrzeb nie rozpoczęło się po myśli piłkarzy Legii Warszawa. Mistrzowie Polski zostali skarceni za błąd.

W 20. minucie rewanżowego meczu III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów stadion przy Łazienkowskiej w Warszawie zamilkł. Wszystko za sprawą akcji Dinama Zagrzeb.

Wszystko zaczęło się od niedokładnego zagrania Andre Martinsa. Piłkarze z Chorwacji nie mogli nie wykorzystać swojej szansy. Wykończyli ją znakomicie.

Luka Ivanusec ruszyła na bramkę mistrzów Polski, minął kilku rywali i popisał się kapitalnym zagraniem do Ivan Franjicia. Ten uderzył z pierwszej piłki nie dając szans Arturowi Borucowi.

- Druga pomyłka Andre Martinsa. Ivanusec świetne zagranie... Niestety 0:1. Wszystko zaczęło się od niedokładnego przerzutu Martinsa - skomentował wszystko na łamach stacji TVP Sport Mateusz Borek.

Do końca pierwszej polowy wynik nie uległ już zmianie. Martins, który niejako otworzył rywalom akcję na 1:0, po zmianie stron nie wyszedł już na boisko. Legia ma 45 minut na odwrócenie losów dwumeczu i przedłużenie marzeń o Lidze Mistrzów.