El. LM: przeciwnik już czeka na Legię Warszawa. Doszło do dużego zaskoczenia

Legia Warszawa poznała przeciwnika, z którym zmierzy się w decydującym dwumeczu o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, jeżeli wyeliminuje Dinamo Zagrzeb.

piłkarze Sheriffa Tyraspol Newspix / ZUMA / Na zdjęciu: piłkarze Sheriffa Tyraspol
Będzie nim Sheriff Tyraspol, który we wtorek pokonał 1:0 Crveną Zvezdę Belgrad.

Po pierwszym meczu było 1:1. Sheriff przetrwał początkowe mocne ataki Zvezdy, po czym odpowiedział skutecznym strzałem Fabio Castanedy z rzutu wolnego. Drużynę z Serbii było stać tylko na jedno trafienie w czasie doliczonym do pierwszej połowy, a pójście za ciosem po przerwie utrudniła czerwona kartka dla Guelora Kangi.

Do rewanżu drużyny przystąpiły w pełnych zestawieniach, mimo to Zvezda nadal miała problem z przeciwnikiem. Ponownie padł gol w minutach doliczonych do pierwszej połowy, tyle że tym razem dla Sheriffa. Danilo Arboleda przelobował Milana Borjana strzałem głową po wrzutce z rzutu wolnego Franka Castanedy.

Trwała twarda walka o wejście do decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W pierwszej połowie Felix Zwayer pokazał żółtą kartkę sześciu zawodnikom i ponownie pachniało wykluczeniem. Zvezda zagroziła przed przerwą tylko jednym strzałem celnym, na co jej trener zareagował dwiema zmianami personalnymi.

Mistrz Serbii zepchnął przeciwnika w pobliże własnej bramki, ale nie potrafił przekuć żadnej akcji w wyrównanie. Dlatego w grze o wejście do grupy Ligi Mistrzów pozostaje Sheriff. Jeżeli zmierzy się w ostatniej rundzie eliminacji z Legią, będzie mógł powtórzyć wyczyn z 2017 roku, kiedy to wygrał dwumecz z Wojskowymi w eliminacjach Ligi Europy. W Warszawie był remis 1:1, w Tyraspolu 0:0, a takie wyniki dały awans zespołowi z Naddniestrza.

Sheriff Tyraspol - Crvena Zvezda Belgrad 1:0 (1:0)
1:0 - Danilo Arboleda 45'

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Sheriff Tyraspol

Sheriff: Georgios Athanasiadis - Keston Julien, Danilo Arboleda, Gustavo Dulanto, Cristiano - Edmund Addo, Dimitrios Kolovos (67' Momo Yansane), Sebastien Thill - Adama Traore (85' Lovro Bizjak), Silva Henrique, Frank Castaneda

Zvezda: Milan Borjan - Milan Gajić, Aleksandar Dragović, Milos Degenek, Milan Rodić - Sekou Sanogo Junior (77' Zeljko Gavrić), Miko Ivanić - Slavoljub Srnić (60' Veljko Nikolić), Filippo Falco (46' El Fardou Ben Nabouhane), Aleksandar Katai (64' Nenad Krsticić) - Lois Diony (46' Nikola Krstović)

Żółte kartki: Kolovos, Cristiano, Julien, Castaneda (Sheriff) oraz Srnić, Sanogo, Rodić, Gavrić (Zvezda)

Sędzia: Felix Zwayer (Niemcy)

Czy Sheriff Tyraspol awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów?