WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Vladan Kovacević

"Jesteś legendą, człowieku!". Eksperci zareagowali na wielki triumf Rakowa

Krzysztof Kaczmarczyk

Cóż to był za mecz, cóż to były za emocje! Czerwona kartka, historyczny gol, obroniona jedenastka. Mówiąc krótko: działo się. Raków Częstochowa i Vladan Kovacević są na ustach wszystkich.

O rozstrzygnięciu meczu w Kazaniu pomiędzy tamtejszym Rubinem i Rakowem Częstochowa zadecydowała dogrywka. W niej emocje sięgnęły zenitu.

Najpierw czerwona kartka dla Ilii Samosznikowa, potem trafienie Vladislavsa Gutkovskisa i gdy wydawało się, że jest po wszystkim - "karny z kapelusza" dla gospodarzy.

W 120. minucie sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym Dominika Wydry i wskazał na "jedenastkę". Jednak Vladan Kovacević w świetnym stylu obronił próbę Seada Haksabanovicia! Chwilę później arbiter zakończył mecz, a Raków mógł cieszyć się z wygranej 1:0 i awansu do IV rundy eliminacji do Ligi Konferencji.

"Wow. Duży sukces Rakowa" - skomentował wszystko Mateusz Skwierawski wskazując dokładnie kogo wyeliminował Raków.

"No i brawa" - dodał Andrzej Twarowski.

"Pierwszy gol Rakowa w europejskich pucharach i to na miarę awansu do 4. rundy!" - zauważył Michał Pol.

Decydujący cios zadał "Biały Lukaku".

A gdy on strzela, to Raków wygrywa.

Podyktowanie rzutu karnego przeciwko częstochowianom wywołało spore kontrowersje. "Cały Tatarstan widział. Nie było karnego" - pisze Michał Kołodziejczyk.

"Piękna drukarnia" - dodał Tomasz Włodarczyk.

Sprawiedliwości stało się jednak zadość. To była genialna interwencja Kovacevicia.

"Najważniejsza parada w historii Rakowa" - oznajmił Michał Pol.