Materiały prasowe / Lechia Gdańsk / Na zdjęciu: Paweł Żuk

Były zawodnik Lechii i Wisły piłkarzem Ruchu Chorzów

Michał Piegza

Działacze Ruchu Chorzów w środę sfinalizowali kolejny transfer. Kontrakt z Niebieskimi podpisał Paweł Żuk. Zawodnik za sobą ma grę w PKO Ekstraklasie w Lechii Gdańsk i Wiśle Płock.

Do inauguracji rundy wiosennej w eWinner II lidze pozostał miesiąc. Działacze mającego walczyć o awans do Fortuna I ligi Ruchu Chorzów sfinalizowali w środę kolejny transfer.

Umowę z klubem, obowiązującą do końca czerwca 2022 roku, z możliwością przedłużenia o dwa lata, podpisał Paweł Żuk. 21-latek przy Cichej trenował od 12 stycznia. Po ostatnim sparingu z Sandecją Nowy Sącz (wygrana 5:3) trener Jarosław Skrobacz stwierdził, że widzi dla Żuka miejsce w zespole.

- Cieszę się że tutaj trafiłem, bo Ruch to wielki klub. Za mną roczna przerwa w grze, mam nadzieję, że w Chorzowie się odbuduję. Będę ciężko pracował, by dostawać szanse od trenera i łapać minuty - powiedział piłkarz mogący grać na prawej stronie obrony lub pomocy, cytowany przez klubowy portal.

Żuk ma za sobą pięć meczów w Ekstraklasie. Rozegrał je w Lechii Gdańsk i Wiśle Płock, której ostatnio bronił barw. Za sobą zawodnik ma także grę w młodzieżowych drużynach Evertonu, a także występy w reprezentacji Polski do lat 15 i 18.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!