WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak

Kontuzja reprezentanta Polski. Nie zagra w barażach?!

Dawid Franek

Kamil Jóźwiak jest kontuzjowany. Jak poinformował Dawid Dobrasz z "Głosu Wielkopolskiego" reprezentant Polski porusza się o kulach. Jego występ w barażach o mundial w Katarze jest poważnie zagrożony.

W niedzielnym meczu Championship przeciwko Birmingham Kamil Jóźwiak rozpoczął grę w wyjściowym składzie. Niestety jeszcze przed przerwą w 41. minucie pomocnik Derby County doznał urazu, przez który musiał zejść z boiska. Wydawało się, że Polak sygnalizował problemy ze zdrowiem już kilka minut wcześniej.

Jak na razie nie ma dokładnych informacji na temat urazu Jóźwiaka, ale jest on na tyle poważny, że zawodnik musi poruszać się o kulach. Dawid Dobrasz z "Głosu Wielkopolskiego" poinformował, że 23-latek przebywa obecnie w Poznaniu, gdzie ma być leczony.

W ostatnich miesiącach Kamil Jóźwiak był ważnym piłkarzem reprezentacji Polski. Jego kontuzja może na pewno niepokoić, tym bardziej, że półfinał baraży z Rosją o mistrzostwa świata odbędzie się 24 marca, czyli za niecałe dwa miesiące.

Derby Country ostatecznie zremisowało w niedzielnym spotkaniu z Birmingham 2:2. Gola na wagę remisu w ostatniej minucie gry zdobył Krystian Bielik.

Kamil Jóźwiak w obecnym sezonie Championship wystąpił w 17 meczach, zaliczając jedną asystę.