Getty Images / Charlotte Wilson / Na zdjęciu: Łukasz Fabiański

Po 23 dniach wrócił do bramki. Anglicy ocenili Łukasza Fabiańskiego

Krzysztof Kaczmarczyk

Łukasz Fabiański nie dał się pokonać rywalom West Ham United, dzięki czemu m.in. "Młoty" mogły cieszyć się z 12. wygranej w sezonie w Premier League. Jak oceniono występ polskiego bramkarza?

Po 23. dniach przerwy mogliśmy ponownie oglądać Łukasza Fabiańskiego między słupkami drużyny West Ham United. W meczu przeciwko Watford FC zachował czyste konto po raz szósty w sezonie, a jego ekipa wygrała 1:0 po trafieniu Jarroda Bowena.

"Pewny powrót do zespołu, nawet jeśli nie był często angażowany, to w drugiej połowie wybronił akcję Toma Cleverleya i utrzymał West Ham na prowadzeniu" - pisze football-london, które oceniło występ "Fabiana" na 7.

Standard.co.uk przy nazwisku polskiego bramkarza dało notę 6. "Nie miał ani jednej obrony przez cały wieczór" - napisano w komentarzu. Dodano, że zaliczył jedną dobrą akcję, gdy czujnie opuścił linię, żeby poradzić sobie z atakiem Watford.

Na "siódemkę" zapracował według WestHamZone.com. "Nie był za bardzo zajęty. Watford nie stworzył wielu szans, co ułatwiło zadanie" - opisano występ.

Sofascore.com wyceniła występ Fabiańskiego na 7,3, co było wynikiem lepszym od średniej całego zespołu (7,08). Według Whoscored.com zapracował z kolei na ocenę 7,08.

Warto dodać, że dzięki wygranej nad Watfordem, West Ham United awansował na czwarte, premiowane awansem do Ligi Mistrzów, miejsce w tabeli Premier League.

Premier League: dwa samobóje w dwie minuty!