Twitter / twitter.com/polsatsport / Gol Felixa w meczu Ligi Mistrzów

Ależ to było wyśmienite! Zobacz bramkę Felixa

Piotr Bobakowski

Atletico Madryt świetnie weszło w mecz z Manchesterem United w Lidze Mistrzów. Wynik już w 7. minucie znakomitą "główką" otworzył Felix.

Joao Felix w 7. minucie spotkania Ligi Mistrzów 2021/22 z Manchesterem United wykorzystał kapitalne dośrodkowanie Brazylijczyka Renana Lodiego i uszczęśliwił fanów na Estadio Wanda Metropolitano w Madrycie.

Portugalczyk znakomitym strzałem głową z ok. ośmiu metrów pokonał bramkarza Czerwonych Diabłów, Davida de Geę. Piłka odbiła się jeszcze do słupka i wpadła do siatki (patrz wideo poniżej).

Dla 22-letniego napastnika było to siódme trafienie w 19 występie w rozgrywkach Ligi Mistrzów w barwach Atletico. Jak podał profil OptaJose na Twitterze Felix wyrównał rekord Antoine Griezmanna, który może pochwalić się takim samym wyczynem. Absolutnym rekordzistą w Atleti pod tym względem jest jednak Diego Costa - siedem bramek w pięciu meczach.

Pierwszy mecz 1/8 finału Champions League zakończył się remisem (1:1, relacja TUTAJ). Rewanż na Old Trafford zaplanowano we wtorek 15 marca.

Zobacz:
Trener Ajaxu zachowuje spokój przed meczem z Benficą. "Tych spotkań nie można porównać"