PAP/EPA / Juanjo Martin / Na zdjęciu: Carlo Ancelotti

Trener Realu Madryt zabrał głos po kompromitacji. Wskazał winnego porażki

Jakub Artych

W najczarniejszych snach kibice Realu Madryt nie spodziewali się takiego upokorzenia. Królewscy w niedzielny wieczór zostali zmiażdżeni przez Barcelonę (0:4). Trener Los Blancos wie co zawiodło i wskazał winnego porażki.

Real Madryt gra w tym sezonie bardzo dobrze. Zespół jest liderem ligi hiszpańskiej, a w Lidze Mistrzów wyeliminował naszpikowane gwiazdami PSG.

Niedzielne El Clasico z FC Barcelona miało być pojedynkiem dwóch wyrównanych drużyn, a okazało się jednostronnym widowiskiem.

Wszystko zaczęło się w 29. minucie, gdy Pierre-Emerick Aubameyang strzelił gola na 1:0. Nie minęło 10 minut i Xavi znów szalał przy ławce trenerskiej Barcelony. Tym razem goście strzelili gola ze stałego fragmentu gry, dokładnie z rzutu rożnego. Kolejne dwa gole Katalończycy zdobyli w drugiej połowie.

- Porażka z Barceloną zawsze boli. Musimy być spokojni, odzyskać kontuzjowanych zawodników. Przykro nam, ale nie ma co robić z tego dramatu - ocenił po meczu smutny trener Carlo Ancelotti, cytowany przez marca.com.

Włoski szkoleniowiec nie mógł w niedzielę skorzystać z Karima Benzemy, największej gwiazdy Los Blancos w tym sezonie. Po meczu Ancelotti wskazał kto jest odpowiedzialny za tę porażkę.

- To nie był nasz wieczór. Przykro nam ze względu na kibiców, ale trzeba patrzeć w przód. Chciałem zaatakować ich wyżej i nam to nie wyszło. To moja wina - dodał.

Mimo potężnej wpadki, Real Madryt w dalszym ciągu jest faworytem do mistrzostwa Hiszpanii. Nad drugą w tabeli Sewillą ma dziewięć punktów przewagi.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)