Getty Images / Na zdjęciu: Piłkarze OGC Nice

Zmarnowana szansa OGC Nice. Mistrz zgubił dwa punkty

Michał Piegza

W sobotę w Ligue 1 rozegrano dwa mecze. Okazji na awans na 2. miejsce nie wykorzystali piłkarze z Nicei, którzy w spotkaniu kolejki zremisowali z Rennes 1:1.

Piłkarze OGC Nice przed domową potyczką ze Stade Rennais wiedzieli, że w przypadku wygranej najbliższy czas spędzą na pozycji wicelidera.

Rywal jednak miał podobne plany, po serii wygranych i odwołaniu spotkaniu Olympique Marsylia, piłkarzom Stade Rennais do awansu na 2. pozycję wystarczał punkt.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził bramkarz gospodarzy Marcin Bułka, który w 67. minucie mógł się cieszyć z gola zdobytego przez swoich kolegów. Radość trwała jednak zaledwie przez jedenaście minut. Ostatecznie mecz zakończył się remisem i goście wskoczyli na pozycję wicelidera Ligue 1.

W drugim sobotnim spotkaniu zamykające tabelę Bordeaux przywiozło punkt z potyczki z mistrzem Lille. Remis jednak gościom niewiele daje, ich sytuacja w tabeli jest bardzo trudna.

OGC Nice - Stade Rennais 1:1 (0:0)
1:0 - Delort 67'
1:1 - Terrier 78'

Lille OSC - Girondins Bordeaux 0:0