WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: Piłkarze Sokoła Ostróda

Szybka poprawa Motoru Lublin. Poznaliśmy pierwszego spadkowicza

Motor Lublin nie rozpamiętywał niedawnego niepowodzenia i pokonał 1:0 KKS 1925 Kalisz. Ciekawie było w drugiej połowie w Siedlcach, a Sokół Ostróda został oficjalnie pierwszym spadkowiczem na szczeblu centralnym w Polsce.

Motor Lublin poniósł w poprzednim meczu pierwszą porażkę w rundzie wiosennej. Drużyna Marka Saganowskiego została zatrzymana przez Chojniczankę i zamierzała zrehabilitować się w spotkaniu u siebie z nierównym KKS-em 1925 Kalisz. Minęła blisko godzina i Tomasz Swędrowski strzelił decydującego gola na 1:0 dla Motoru. Solowy atak zakończył zaskakującym strzałem, na który KKS nie odpowiedział.

Sędzia Łukasz Ostrowski pokazał żółtą kartkę aż 11 piłkarzom w meczu Lecha II Poznań z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Beniaminek odnalazł się lepiej w ostrej rywalizacji i sprawił małą niespodziankę. Wygraną 2:0 zawdzięcza uderzeniom napastników w końcówkach obu połów. Przed przerwą trafił Damian Jaroń, a wynik ustalił jego zmiennik Jean Franco Sarmiento. Południowiec strzelił 10. gola w sezonie.

Wigry Suwałki punktowały regularnie w rundzie wiosennej i po kolejny komplet "oczek" wybrały się na stadion Pogoni Siedlce. Początek meczu był napakowany faulami, przez co obu zespołom trudno było złapać rytm. Po zmianie stron przyspieszyła Pogoń i była skuteczna. Przewagę 2:0 zapewnili jej doświadczeni Wojciech Trochim oraz Maciej Górski. Wigry ratowały wynik dubletem Michała Żebrakowskiego, a ambitny pościg pozwolił doprowadzić do remisu 2:2. To nie był koniec wrażeń - Pogoń rozstrzygnęła mecz golem Marcinho na 3:2 w doliczonym czasie.

W Krakowie doszło do konfrontacji drużyn ze strefy spadkowej. Hutnik grał o zachowanie matematycznych, choć iluzorycznych szans na utrzymanie. Z kolei Sokół Ostróda chce godnie pożegnać się ze szczeblem centralnym. Hutnik postawił na swoim i zdobył gola na 1:0 uderzeniem Krzysztofa Świątka w 67. minucie. Już w doliczonym czasie powiększył przewagę na 2:0. Sokół został w sobotę oficjalnie pierwszym spadkowiczem.

29. kolejka eWinner II ligi:

Motor Lublin - KKS 1925 Kalisz 1:0 (0:0)
1:0 - Tomasz Swędrowski 57'

Lech II Poznań - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:2 (0:1)

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!