Stomil nie odczarował Olsztyna. Nie pomógł rzut karny

Coraz więcej wskazuje na pożegnanie Stomilu Olsztyn z Fortuna I ligą. Drużyna z Warmii ma duży problem z punktowaniem na własnym stadionie. Tym razem została pokonana 0:1 przez GKS Katowice.

piłkarze Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
Kolejka trwała od czwartku do wtorku, choć mecze zaplanowano na tylko trzy z sześciu dni. Na zakończenie serii gier Stomil podjął GKS Katowice w starciu uznanych piłkarskich marek. Pierwsza połowa była bezbramkowa, a przebiegła ze wskazaniem na gości. Najlepszych szans na pokonanie bramkarza Stomilu nie wykorzystali Marko Roginić i Filip Szymczak. Stomil nie sprawdził Dawida Kudły strzałem celnym.

Druga połowa była bardziej wyrównana, a Stomil dostał "nagrodę" za odważniejszą postawę. Sędzia Piotr Urban długo analizował powtórki i podyktował rzut karny za zagranie ręką Oskara Repki. Za jego wykonanie zabrał się Patryk Mikita, ale nie pokonał strzałem Dawida Kudły. GKS był skuteczniejszy i w 84. minucie rozstrzygnął mecz uderzeniem na 1:0 Filipa Szymczaka po dograniu Arkadiusza Woźniaka.

Odra Opole próbowała dostać się do strefy barażowej w meczu z GKS-em Tychy. Początek starcia należał do podopiecznych Jarosława Zadylaka i Przemysława Pitrego, ale identycznie jak Odra, nie oddawali oni strzałów celnych. W zespole z Opola nastąpiła zmiana spowodowana urazem Cezarego Sauczka. Za niego wszedł Konrad Nowak.

Brak strzałów celnych wykluczał objęcie prowadzenia w pierwszej połowie przez którąkolwiek z drużyn. Dokładności zabrakło w Odrze przede wszystkim Rafałowi Niziołkowi, a po stronie gości Sebastianowi Stebleckiemu czy Oskarowi Paprzyckiemu.

GKS dokonał dwóch zmian w przerwie i to on na początku drugiej połowy zatrudnił bramkarza przeciwnika. Błażej Sapielak nie dał się zaskoczyć po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Odra okazała się skuteczniejsza i w 67. minucie objęła prowadzenie 1:0 dzięki strzałowi Łukasza Kędziory. Opolanie skomplikowali sobie utrzymanie wyniku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką dla Dawida Czaplińskiego. Jedenastu tyszan strzeliło dziesięciu gospodarzom gola na 1:1 w doliczonym czasie. Wyrównał Daniel Rumin.

28. kolejka Fortuna I ligi:

Stomil Olsztyn - GKS Katowice 0:1 (0:0)
0:1 - Filip Szymczak 84'

Odra Opole - GKS Tychy 1:1 (0:0) 1:0 - Łukasz Kędziora 67' 1:1 - Daniel Rumin 90'