Wzmocniony Czuwaj pokonał zespół z Mołdawii

Maciej Wojs

Szczypiorniści pierwszoligowego KS Czuwaju POSiR Przemyśl rozegrali kolejny sparing, będący etapem przygotowań do zbliżających się rozgrywek ligowych. Harcerze pokonali przed własną publicznością mołdawski HC Olimpus 85 Kiszyniów 42:27.

Po zwycięstwie w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla, podopieczni duetu trenerskiego Bogusław Kubicki - Piotr Kroczek rozegrali kolejne spotkanie sparingowe. Przed własną publicznością popularni Harcerze podjęli HC Olimpus 85 Kiszyniów, który na stronie internetowej przemyślan awizowany był jako mistrz Mołdawii. - Zespół Olimpusu rzeczywiście zdobył ostatnio mistrzostwo kraju, jednak w spotkaniu z nami wystąpił drugi skład mołdawian - tłumaczy trener Kroczek. - Pierwszy "garnitur" pojechał na mecz pucharowy do Bułgarii, a Ci zawodnicy zatrzymali się u nas będąc w drodze na mecz europejskich pucharów w Holandii - wyjaśnia szkoleniowiec Czuwaju.

Środowe spotkanie od pierwszych minut przebiegało pod dyktando miejscowych zawodników. Skuteczna gra w obronie oraz dobra dyspozycja bramkarza przemyślan Jarosława Guta, pozwoliła na osiągnięcie kilkubramkowej przewagi jeszcze w pierwszej połowie. Różnica poziomów dzieląca oba zespoły uwidoczniła się zwłaszcza w drugiej połowie, którą Harcerze wygrali aż dziesięcioma trafieniami. W barwach ekipy z Przemyśla wystąpiła trójka nowych zawodników - obrotowy Damian Krzysztofik (poprzednio Stal Mielec) oraz testowani gracze NMC Powenu Zabrze - rozgrywający Paweł Biłko oraz skrzydłowy Marcin Kijowski. Ci dwaj ostatni nie podpisali jeszcze umów z drużyną Harcerzy, jednak wiele wskazuje na to, że pozostaną nad Sanem. - Liczę, że uda nam się pozyskać tych zawodników i zgłosić ich przed inauguracją ligi - powiedział trener Kroczek.

Pojedynek z mołdawskim Olimpus miał być dla szczypiornistów Czuwaju ostatnim etapem przygotowań do inauguracji sezonu ligowego. Trener Kubicki nie wyklucza jednak, że Harcerze rozegrają jeszcze jeden kontrolny mecz: - Możliwe, że zagramy jeszcze jakiś sparing we wtorek lub w środę. Będzie to jednak jedynie w ramach treningu, a naszym rywalem będzie Orzeł Przeworsk. Wszystko jednak zależy od tego, czy rywale potwierdzą swój przyjazd w pełnym składzie.

KS Czuwaj POSiR PRzemyśl - HC Olimpus 85 Kiszyniów 42:27 (19:14)

Damian Krzysztofik występował w barwach Stali Mielec na parkietach PGNiG Superligi
Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.