Szlagier dla Miedziowych (wyniki)

Sławomir Bromboszcz

W środę piłkarki ręczne z PGNiG Superligi dokończyły 9. kolejkę spotkań. W szlagierowym pojedynku Vistal Łączpol Gdynia uległ przed własną publicznością z KGHM Metraco Zagłębiu Lubin.

Na najciekawsze spotkanie 9. kolejki sympatykom szczypiorniaka przyszło czekać aż do środy. Fani piłki ręcznej mogą jednak czuć się usatysfakcjonowani, bowiem piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu Gdynia i KGHM Metraco Zagłębia Lubin stworzyły niezwykle interesujące widowisko.

Zawodniczki miejscowego Vistalu Łączpolu od początku meczu posiadały nieznaczną przewagę. W 27 minucie gdynianki zdołały "odskoczyć" na cztery trafienia, jednak Zagłębie jeszcze przed przerwą zniwelowało straty do jednej bramki 13:12. W drugiej połowie Vistal Łączpol nadal posiadał inicjatywę, dopiero w ostatnich 5 minutach meczu role się odwróciły. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały mistrzynie Polski, które przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę 24:22.

Miedziowe dzięki temu zwycięstwu utrzymały prowadzenie w tabeli, na 2. miejsce awansowały natomiast szczypiornistki SPR-u Lublin, które w środę zmierzył się u siebie z AZS AWF Gardinia Wrocław. Lublinianki nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem zespołu z Dolnego Śląska, prowadząc do przerwy 16:12. W drugiej połowie przewaga SPR-u była jeszcze bardziej wyraźna, co zaowocowało efektownym zwycięstwem 34:22.

SPR Lublin - AZS AWF Gardinia Wrocław 34:22 (16:12)
Najwięcej bramek: dla SPR - Agnieszka Kocela i Kristina Repelewska po 7, Edyta Danielczuk 6, dla AZS - Lidia Żakowska 5, Grażyna Pietras i Aleksanda Wynnyk po 3.

Vistal Łączpol Gdynia - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 22:24 (13:12)
Najwięcej bramek: dla Vistalu - Karolina Siódmiak 5, Karolina Szwed 4, dla Zagłębia - Joanna Obrusiewicz 6, Kaja Załęczna i Karolina Semeniuk-Olchawa po 4.