Brąz jedzie do Lublina - relacja z meczu AZS Politechnika Koszalińska - SPR Lublin

Michał Halski

W ostatnim meczu tego sezonu SPR Lublin pokonał AZS Politechnikę Koszalińską 41:31 (24:16). Dzięki tej wygranej podopieczne Edwarda Jankowskiego zdobyły brązowy medal MP.

Wynik spotkania otworzyła Alina Wojtas. Szybką odpowiedzią popisała się Dorota Błaszczyk skutecznym rzutem ze skrzydła. Autorką drugiej bramki dla SPR-u była Dorota Małek , która wykorzystała zbyt wolną zmianę Politechniki do obrony. Chwilę później zawodniczki z Lublina popisały się dwiema szybki akcjami i w 3. minucie było już 4:1 dla SPR-u. Podopieczne Edwarda Jankowskiego szybko wznawiały grę czym w 4. minucie wywalczył rzut karny, który na bramkę zamieniła Dorota Małek. Minutę później Politechnika przegrywała już 2:6. Waldemar Szafulski  wziął czas. Wskazówki pomogły a akademiczki zaczęły zdobywać bramki.

W 8. minucie Politechnika zdołała odrobić część strat i przegrywała już tylko dwiema bramkami (6:8). Duża w tym zasługa Solomiji Shyverskiej, która nie dawała się pokonać. Trzy minuty później SPR podwyższył przewagę na 11:8. Od tego momentu obraz gry się wyrównał. W 16. minucie przewaga zawodniczek z Lublina wynosiła trzy bramki. Kolejne dwa trafienia podopiecznych trenera Jankowskiego pozwoliły powiększyć tą przewagę do pięciu bramek.

Po bramce Małgorzaty Stasiak w 20. minucie SPR prowadził już 17:10. Zawodniczki AZS-u nie potrafiły przebić się przez dobrze grające w bloku przyjezdne. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy przewaga gości wynosiła osiem trafień. Ostatecznie po trzydziestu minutach SPR prowadził 24:16.

Pierwsza bramka w drugiej połowie padła łupem Kamili Całużyńskiej, a chwilę później skutecznym kontratakiem popisała się Joanna Chmiel. W 37. minucie przewaga lublinianek wynosiła 10 bramek (29:19) po bramce Małgorzaty Majerek  ze skrzydła. Obraz gry nie zmienił się do końca spotkania i to zawodniczki SPR-u mogły się cieszyć z wywalczenia brązowego medalu.

AZS Politechnika Koszalińska - SPR Lublin 31:41 (16:24)

AZS: Shyverska, Morawiec, Kwiecień - Karwecka, Kobyłecka 1, Olek 2, Bilenia 6, Dworaczyk 10 (1k), Chmiel 3, Całużyńska 5, Błaszczyk 2, Koprowska, Nowicka, Matuszczyk 2
Kary: 6 minut

SPR: Baranowska, Gawlik - Danielczuk, Małek 7 (3k), Kocela 3, Wilczek 5, Rola 5, Majerek 8, Wojdat, Stasiak 3, Repelewska 5, Nestsiaruk 2, Figiel 1, Wojtas 3
Kary: 10 minut

Sędziowali: Bartosz Leszczyński - Marcin Piechota