Azoty lepsze od Pogoni, Miedź wraca do gry (wyniki)

Sławomir Bromboszcz

W sobotę zespoły z PGNiG Superligi Mężczyzn rozegrały trzy spotkania w ramach 9. kolejki. W najciekawszym meczu Azoty Puławy pokonały Gaz-System Pogoń Szczecin.

W Puławach doszło do interesującego pojedynku, gdzie naprzeciw siebie stanęły miejscowe Azoty oraz Gaz-System Pogoń Szczecin. Szczypiorniści Azotów w tym sezonie imponują formę, Pogoń również w ostatnim czasie prezentuje się coraz lepiej. Zapowiadał się niezwykle zacięty pojedynek. W pierwszej połowie gra toczyła się na styku, z minimalną przewagą puławian, którzy do szatni zeszli prowadząc 14:12. Po przerwie podopieczni Marcina Kurowskiego szybko odskoczyli rywalom na 5-7 bramek. Szczecinianie nie byli w stanie odrobić strat i doznali wysokiej porażki 22:29.

Do spotkania niezwykle istotnego dla układu tabeli doszło w Zabrzu, gdzie o cenne punkty przyszło rywalizować piłkarzom ręcznym NMC Powenu oraz Chrobrego Głogów. Oba zespoły w tym sezonie spisują się poniżej oczekiwań i przy wyrównanej stawce każdy punkt może okazać się na wagę złota i zapewnić awans do fazy play-off. Spotkanie rozpoczęło się po myśli zabrzan, którzy po kwadransie gry prowadzili 6:3, jednak po pierwszej połowie to głogowianie bliżsi byli zwycięstwa 11:9. Decydujący dla losów pojedynku okazał się fragment pomiędzy 40 a 50 minutą. Wówczas NMC Powen wypracował wysoką zaliczkę bramkową, która pozwoliła mu zwyciężyć 22:19.

W Legnicy również stawką były przysłowiowe "cztery" punkty. Miejscowa Siódemka Miedź, która w tym sezonie nie zdołała jeszcze odnieść zwycięstwa, gościła Piotrkowianina Piotrków Tryb. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego stanęli przed szansą na wywalczenie punktów pozwalających im włączyć się do walki o awans do play-off. Początek spotkania należał do gości, którzy prowadzili 6:2. Z upływem czasu inicjatywę przejęli legniczanie, którzy do szatni zeszli prowadząc 13:10. W drugiej połowie gra była wyrównana do 50 minuty 19:18. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali legniczanie, zwyciężając 27:23.

KS Azoty Puławy - Gaz-System Pogoń Szczecin 29:22 (14:12)
Najwięcej bramek: dla Azotów - Krzysztof Łyżwa 10, Piotr Masłowski i Przemysław Krajewski po 5, dla Gaz-Systemu - Jacek Wardziński 6, Wojciech Zydroń 5.

Siódemka Miedź Legnica - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 27:23 (13:10)

NMC Powen Zabrze - SPR Chrobry Głogów 22:19 (9:11)
Najwięcej bramek: dla NMC - Aleksander Buszkow 7, Łukasz Stodtko i Łukasz Kandora po 3, dla Chrobrego - Jakub Łucak 4, Krystian Kuta i Mateusz Płaczek po 3.

PGNiG Superliga: Grupa Select