Porażka Politechniki w Szczecinie (wyniki)

Sławomir Bromboszcz

W sobotę zespoły z PGNiG Superligi Kobiet rozegrały komplet spotkań 10. kolejki. KGHM Metraco Zagłębie Lubin pokonało Olimpię Beskid Nowy Sącz.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin po powrocie do zdrowia Karoliny Semeniuk-Olchawy  prezentuje się zdecydowanie lepiej niż na początku sezonu. Po efektownym zwycięstwie w Gdyni tym razem wicemistrzynie Polski rozbiły przed własną publicznością Olimpię Beskid Nowy Sącz. Po kwadransie gry Miedziowe prowadziły już 7:2. Zagłębie przez całe spotkanie prowadziło wysoko i odniosło przekonywujące zwycięstwo 33:22.

Efektowne zwycięstwo na swoim koncie zapisały także piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu Gdynia, które rozbiły u siebie Start Elbląg. W pierwszej połowie zespoły toczyły wyrównaną walkę 18:16. W drugiej połowie ton rywalizacji nadawały już mistrzynie Polski, które z każdą upływającą minutą powiększały swoje prowadzenie, by zwyciężyć 40:28.

Zdecydowanie więcej emocji dostarczyły spotkania w Kielcach i Szczecinie. Szczypiornistki Ruchu Chorzów do 45 minuty dyktowały warunki KSS-owi Kielce. Ostatni kwadrans należał jednak do gospodyń, które zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść 32:31. W Szczecinie Politechnika Koszalińska w 40 minucie prowadziła 15:11, jednak po emocjonującej końcówce musiała uznać wyższość miejscowej Pogoni 24:22.

Karolina Semeniuk-Olchawa w sobotę zdobyła 10 bramek

Szczypiornistki SPR-u Lublin, które w tym sezonie przyzwyczaiły do wysokich zwycięstw, męczyły się nieco z zamykającym tabelę Aussie Samborem Tczew. Po kwadransie gry SPR remisował z beniaminkiem 9:9. W dalszej części gry lublinianki zdołały "odskoczyć" rywalkom na cztery bramki, jednak dopiero w ostatnich 15 minutach znacznie powiększyły swoje prowadzenie, by pewnie zwyciężyć 38:31.

Dwa oblicza w Jeleniej Górze zaprezentowały piłkarki ręczne Piotrcovii Piotrków Tryb. Do 25 minuty przyjezdne prezentowały się nadspodziewanie dobrze prowadząc 11:8. Później role się odwróciły, ton rywalizacji zaczęły nadawać szczypiornistki KPR-u, które do szatni zeszły z zaliczką bramki 14:13. Po zmianie stron KPR szybko zaczął powiększać swoje prowadzenie 25:18, by wygrać 31:28.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 33:22 (18:8)
Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Karolina Semeniuk-Olchawa 10, Agnieszka Jochymek 6, Kinga Byzdra 5; dla Olimpii-Beskidu - Karolina Płachta 7, Agnieszka Podrygała 6, Joanna Gadzina 4.

KSS Kielce  - KPR Ruch Chorzów 32:31 (15:18)
Najwięcej bramek: dla KSS - Kamila Skrzyniarz 11, Katarzyna Grabarczyk 6; dla Ruchu - Monika Migała 9, Kinga Grzyb 7.

SPR Lublin  - Aussie Sambor Tczew 38:31 (23:19)
Najwięcej bramek: dla SPR - Dorota Małek 9, Ewa Wilczek 9; dla Aussie Sambor - Urszula Lipska 8.

Pogoń Baltica Szczecin - AZS Politechnika Koszalińska 24:22 (8:11)
Najwięcej bramek: dla Pogoni - Agata Cebula 10, Hanna Jaszczuk 5; dla KU AZS - Paulina Muchocka 5, Aleksandra Kobyłecka 4.

Vistal Łączpol Gdynia - Start Elbląg 40:28 (18:16)
Najwięcej bramek: dla Vistalu - Maria-Loredana Mateescu 8, Karolina Sulżycka i Aleksandra Zych po 7; dla Startu - Katarzyna Cekała i Wioletta Janaczek po 6, Agnieszka Wolska 5.

KPR Jelenia Góra - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:28 (14:13)
Najwięcej bramek: dla KPR - Małgorzata Mączka 7, Anna Mączka 6; dla Piotrcovii - Agata Wypych 10.