Super Globe: Spektakularne zwycięstwa FC Barcelony i HSV Hamburg

Wiktor Gumiński

Drużyna z Hiszpanii odniosła równie pewne zwycięstwo jak w niedzielę, natomiast ekipa z północy Niemiec wróciła na właściwe tory po sensacyjnym remisie z El Jaish.

Podrażniony niepowodzeniem na starcie turnieju HSV Hamburg od samego początku nie pozostawił mistrzowi Oceanii żadnych nadziei na sprawienie kolejnej niespodzianki. Na uwagę zasługuje fakt, że niemiecki zespół w pierwszej połowie stracił jedynie 4 bramki, z czego ostatnią w 16. minucie. Na kolejne trafienie Australijczycy czekali aż do 33. minuty. W międzyczasie do ich siatki wpadło aż 12 rzutów rywali. W szeregach drużyny Martina Schwalba brylowali skrzydłowi. Matthias Flohr nie zaliczył żadnej pomyłki (8/8), bezlitośnie wykańczając akcje z lewej strony boiska (5/5). Stefan Schroeder nie był aż tak skuteczny (9/13), lecz bardzo dobrze wypadł w grze z kontrataku (5/7). Ich pozostali koledzy również nie mieli żadnych problemów ze zdobywaniem bramek, bowiem średnia skuteczność obu bramkarzy australijskiego zespołu wyniosła zaledwie 12,5 procent. W ekipie Sydney University na parkiecie zaprezentowali się dwaj Polacy: Tomasz Lasek oraz Tomasz Szklarski. Żaden z nich nie zdobył gola, natomiast obaj spędzili po 2 minuty na ławce kar.

Brazylijskie Taubate dzielnie stawiało opór FC Barcelona przez pierwszy kwadrans (6:9). Potem z każdą kolejną minutą zaczęła się uwidaczniać zdecydowana dominacja Katalończyków. Zawodnicy Xaviera Pascuala ostatecznie pogrążyli mistrzów Ameryki Południowej na samym początku drugiej połowy, kiedy to rzucili 5 goli z rzędu i objęli prowadzenie 20:9. Brazylijczycy mieli duże problemy z upilnowaniem obrotowego Blaugrany Cedrica Sorhaindo. Francuz oddał z koła aż 9 rzutów, z czego 7 znalazło drogę do bramki.