LM: Ambicja mistrzyń Polski to za mało na Buducnost Podgorica

Tomasz Rosiński

W spotkaniu 2. kolejki grupy D Ligi Mistrzyń 2015/2016, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, po ambitnej walce musiał uznać wyższość broniącego tytułu Buducnostu Podgorica.

Na inaugurację nowego sezonu LM lublinianki zdecydowanie uległy na wyjeździe rumuńskiemu CSM-owi Bukareszt (21:33), natomiast Buducnost okazał się lepszy od szwedzkiego IK Savehof, wygrywając 33:20. Faworytem piątkowej rywalizacji była ekipa z Czarnogóry, jednak gospodynie zamierzały postawić rywalowi trudne warunki gry.

Od początku potyczki lubelski zespół grał bez kompleksów, zaś w jego szeregach brylowała Iwona Niedźwiedź, która w 16. minucie wyprowadziła swoją drużynę na zaskakujące prowadzenie 9:5.

Dopiero czas wzięty przez Dragana Adzicia wstrząsnął zawodniczkami z Podgoricy, które przyspieszyły swoją grę i kilka minut później doprowadziły do remisu (11:11 w 21. minucie). Świetne zawody rozgrywała Cristina Neagu, która raz za razem trafiała z dystansu, a MKS popełniał coraz więcej błędów, przez co po pierwszej połowie, mimo ambitnej postawy, przegrywał 13:17.

Po zmianie stron Majda Mehmedović oraz spółka chciały kontrolować boiskowe wydarzenia, lecz szczypiornistki z Koziego Grodu ani myślały, żeby odpuszczać i w 41. minucie po pięknym rzucie Marty Gęgi zbliżyły się do przeciwniczek na trzy trafienia (17:20).

Taki stan rzeczy utrzymywał się niemalże do 55. minuty (22:25), ale ostatni fragment konfrontacji należał zdecydowanie do Buducnostu Podgorica, który pokonał MKS Selgros Lublin 31:23.

MKS Selgros Lublin - Buducnost 23:31 (13:17)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Dżukiewa - Bijan, Quintino 2, Niedźwiedź 8, Rola, Gęga 6, Repelewska 3, Kozimur, Migdaliowa 2, Charzyńska, Szarawaga 2.