/ Piłka ręczna

PGNiG Superliga Kobiet: Start liderem, Piotrcovia gromi (wyniki)

Maciej Wojs

W meczu na szczycie PGNiG Superligi Kobiet Start Elbląg pokonał Pogoń Baltica Szczecin 28:25 i został samodzielnym liderem tabeli. W drugiem spotkaniu Piotrcovia rozbiła beniaminka z Kościerzyny.

Kościerska drużyna jedynie przez pierwszy kwadrans była wyrównanym rywalem dla szczypiornistek z Piotrcovii. W 15. minucie UKS PCM prowadził jeszcze 6:5, ale przed przerwą gospodynie zbudowały sobie ośmiobramkową przewagę. Podopieczne Michała Pastuszki w drugiej połowie poszły za ciosem i ostatecznie zwyciężyły aż 38:26.

Start z kolei od samego początku starcia z Pogonią Baltica był stroną przeważającą. Elblążanki w pierwszej połowie zbudowały czterobramkową zaliczkę, a po przerwie kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Przyjezdne w końcówce meczu były bliskie odwrócenia losów meczu (20:21 w 51. min.), ale Start przełamał chwilowy impas i przechylił szalę zwycięstwa na swą korzyść.

Dzięki wygranej w niedzielnym spotkaniu podopieczne Andrzeja Niewrzawy wypracowały sobie dwupunktową przewagę nad goniącymi je ekipami z Lublina i Szczecina. Piotrcovia natomiast odniosła czwarte zwycięstwo w sezonie i umocniła się na 7. pozycji.

Start Elbląg - Pogoń Baltica Szczecin 28:25 (16:12)

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - UKS PCM Kościerzyna 38:26 (17:9)