Pewny awans Nafciarzy - relacja z meczu Wisła Płock - AZS AWFiS Gdańsk

Krzysztof Jarosz

Zgodnie z przewidywaniami szczypiorniści Wisły awansowali do półfinału Pucharu Polski. W środowym spotkaniu ćwierćfinałowym szczypiorniści pod wodzą nowego trenera Flemminga Olivera Jensena pokonali AZS AWF Gdańsk 28:23 (11:13).

Przed spotkaniem odbyła się mała ceremonia podczas której Prezes Wisły Jerzy Ożóg wręczył kwiaty drugiemu trenerowi polskiej reprezentacji Danielowi Waszkiewiczowi, które były wyrazem podziękowania za brązowy medal w niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata w Chorwacji. Następnie prezes naszego klubu oraz kibice przywitali nowego szkoleniowca Wisły Flemminga Olivera Jensena.

Zgodnie z przewidywaniami akademicy z Gdańska zagrali bardzo ambitnie i szybko czym w pierwszej połowie zaskakiwali defensywę, a nerwowa gra Wiślaków w ataku sprawiła, że goście do przerwy prowadzili dwoma golami. Przewaga gdańszczan mogłaby być większa ale bardzo dobrze w bramce spisywał się Morten Seier. Po przerwie zarówno obrona jak i atak zdecydowanie się poprawiły, co dość szybko pozwoliło odrobić straty, a z każdą następną minutą zwiększać przewagę. W 36 minucie było jeszcze 15:15 ale w kolejnych minutach przewaga rosła. W 53 minucie Nafciarze prowadzili 24:17 i było wiadomo, że inny wynik niż pewne zwycięstwo nie wchodzi w grę. W końcowych minutach goście zniwelowali część strat ale to Wisła wygrała 28:23 i awansowała do półfinału Pucharu Polski.

Losowanie par kolejnej rundy odbędzie się w czwartkowe południe w siedzibie ZPRP. Do półfinału oprócz Wisły awansowały zespoły Focus Park Kiper Piotrków Trybunalski i Zagłębia Lubin, a czwarty zespół wyłoni czwartkowe spotkanie AZS AWF Gorzów Wlkp z Vive Kielce.

Wisła Płock - AZS AWFiS Gdańsk 28:23 (11:13)

Wisła: Wichary, Seier - Paluch 10, Zołoteńko 6, Wuszter 4, Twardo 4, Piórkowski 1, Kwiatkowski 1, Matysik 1, Pronin 1, Niedzielski 0.

AZS: Sokołowski, Zimakowski - Ćwikliński 3, Pilch 3, Kostrzewa 3, Olęcki 3, Masiak 3, Sulej 2, Bednarek 2, Fogler 2, Woynowski 1, Ringwelski 1, Suwisz 0.
Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.