Newspix / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: szczypiorniści Orlenu Wisły Płock

PGNiG Superliga: szokujący początek w Legionowie. Orlen Wisła opanowała sytuację

Marcin Górczyński

KPR Legionowo prowadził już 15:11 w pierwszej połowie derbów Mazowsza z Orlenem Wisłą Płock. Wicemistrzowie kraju po przerwie wrzucili wyższe obroty i wygrali 41:26 w 21. kolejce PGNiG Superligi.

KPR nie zamierzał za darmo oddawać punktów na własnym terenie, ale chyba nikt nie przewidywał takiego oporu przed przerwą. We znaki dawali się wychowankowie Nafciarzy, Kacper Adamski i Damian Suliński. Długo utrzymywał się remis, a pod koniec pierwszej części legionowianie odskoczyli! Piłki odbijał Mikołaj Krekora, do pustej bramki trafił Suliński, karnego wykorzystał Michał Grabowski i zrobiło się 15:11.

Nafciarze opanowali sytuację jeszcze przed zejściem do szatni. Sime Ivić najpierw doprowadził do remisu, a Przemysław Krajewski dał prowadzenie 17:15.

Trener Piotr Przybecki po przerwie postawił na zmienników, testując przy okazji ustawienia przed arcyważnym meczem w Lidze Mistrzów z RK PPD Zagrzeb. Z niezłej strony pokazał się m.in. Lovro Mihić. KPR-owi starczyło sił tylko do 45. minuty. Gospodarze utrzymywali kontakt dzięki 19-letniemu Miłoszowi Kujawie. Bramkarz, także związany z Płockiem, godnie zastąpił Krekorę. Potem na parkiecie zapanowali Nafciarze. Kontry Valentina Ghionei dobiły ambitnych legionowian.

Może nie był to bardzo błyskotliwy występ Wisły, ale cała uwaga koncentruje się na sobotniej potyczce w Lidze Mistrzów. Przed kluczowym spotkaniem wolne dostali Igor Źabić i najlepszy bramkarz ostatniej serii gier, Adam Morawski.