WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłka do gry w szczypiorniaka

OME: Polki zakończyły zmagania na ósmej lokacie

Krzysztof Kempski

Reprezentacja Polski juniorek młodszych zmagania w otwartych mistrzostwach Europy zakończyła na ósmej lokacie. Biało-Czerwone w meczu o siódmą pozycję musiały uznać wyższość Hiszpanek.

W eliminacjach nasze panie nie miały sobie równych. Mając w grupie Czeszki, Norweżki, Szwedki i Włoszki zajęły pierwszą lokatę z jedną przegraną. W rundzie zasadniczej Polki odstawały już od swoich przeciwniczek i przegrały wszystkie trzy spotkania. Najlepszy wynik zanotowały przeciwko Holenderkom (19:22).

Ostatnie miejsce w grupie I sprawiło, że zmagania podczas otwartych mistrzostw Europy podopieczne Edyty Suchy zakończyły meczem z Hiszpankami. Do przerwy Biało-Czerwone toczyły zacięty bój. Różnicę widać było dopiero po zmianie stron. Najlepszą skuteczność zachowała Julia Niewiadomska, która w spotkaniu dołożyła 8 bramek.

Pierwsze miejsce przypadło Węgierkom. Madziarki do końcowego triumfu potrzebowały jednak dogrywki. Po 60 minutach było po 26. Aż 14 celnych rzutów oddała w tym spotkaniu Johanna Farkas.