Osiągnęli najlepszy wynik w historii. Świetna seria na koniec połowy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Biuro Prasowe ORLEN Superligi / Na zdjęciu: Zawodnicy Arged Rebud KPR Ostrovii
Materiały prasowe / Biuro Prasowe ORLEN Superligi / Na zdjęciu: Zawodnicy Arged Rebud KPR Ostrovii
zdjęcie autora artykułu

Szczypiorniści Arged Rebud KPR Ostrovia pokonali MMTS Kwidzyn (33:28) i zajęli 7. miejsce w rozgrywkach Orlen Superligi. To najlepszy wynik w historii ostrowskiej piłki ręcznej.

Już przed tym spotkaniem wiadomo było, że zespół z Ostrowa opuści aż czterech zawodników, w tym m.in. bramkarze Dawid Balcerek i Mikołaj Krekora. Było to zatem ich pożegnanie z biało-czerwonymi.

Mecz rozpoczął się pechowo dla podopiecznych Kima Rasmussena. Szybko kontuzji doznał Marek Szpera i musiał opuścić plac gry. Pod jego nieobecność rywalizacja toczyła się niemal punkt za punkt.

Jeszcze w 20. minucie bramkę na 10:9 dla MMTS rzucił Michał Potoczny. Od tego momentu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Zanotowali aż siedem trafień z rzędu i wypracowali sobie bezpieczną przewagę (16:10). Swoje między słupkami robił Mikołaj Krekora.

Dopiero po zmianie stron przyjezdni zdołali przełamać złą serię. Jedenastą bramkę dla MMTS Kwidzyn rzucił Alan Guziewicz. Chwilę później ostrowianie osiągnęli najwyższe prowadzenie w spotkaniu (19:11).

ZOBACZ WIDEO: Wcześniej o tym nie mówił. "Dałem jej pieniądze. Oszukała mnie"

Zawodnicy gości próbowali zmniejszać stratę, ale za każdym razem zatrzymywali się na trzybramkowej różnicy. Ostatecznie Arged Rebud KPR zwyciężył 33:28 i zajął 7. miejsce w ORLEN Superlidze Mężczyzn. Nigdy wcześniej klub z Ostrowa nie był tak wysoko w rozgrywkach.

Aż osiem bramek zapisał na swoim koncie Ksawery Gajek. Łukasz Zakreta nie był w stanie go zatrzymać. Najskuteczniejszym zawodnikiem gości okazał się Robert Kamyszek.

Arged Rebud KPR Ostrovia - MMTS Kwidzyn 33:28 (16:10)

Arged Rebud KPR Ostrovia: Balcerek, Krekora - Gajek 8, Adamski 5, Marciniak 5, Wojciechowski 5, Reznicky 4, Łyżwa 3, Klopsteg 2, Tomczak 1, Krivokapić, Misiejuk, Rybarczyk, Szpera, Szych, Urbaniak Karne: 4/5 Kary: 10 min. (Gajek, Marciniak, Wojciechowski, Reznicky, Łyżwa - po 2 min.)

MMTS: Zakreta, Matlęga - Kamyszek 7, Grzenkowicz 6, Guziewicz 3, Landzwojczak 3, Malczak 3, Potoczny 3, Jankowski 2, Jarosz 1, Chałupka, Czerkaszczenko, Welcz Karne: 4/4 Kary: 10 min. (Jankowski, Landzwojczak - po 4 min., Guziewicz - 2 min.)

Sędziowie: Sebastian Pelc, Jakub Pretzlaf Frekwencja: 1500 widzów

Czytaj także:Tęskniły za Orlen Superligą. Błyskawiczny powrót do najlepszychZagrają o złoto. Orlen Wisła już nie pozwoliła na emocje

Źródło artykułu: WP SportoweFakty