Materiały prasowe / Maciej Wełyczko / KPR Gminy Kobierzyce / Na zdjęciu: Edyta Majdzińska, trenerka KPR Gminy Kobierzyce

PGNiG Superliga Kobiet. KPR wywiózł komplet punktów z Jarosławia. Edyta Majdzińska: To bardzo trudny teren

Katarzyna Smelik

KPR triumfował w ostatniej serii pierwszej rundy PGNIG Superligi Kobiet, pokonując Eurobud JKS 31:28. - Cieszę się, że mój zespół jako pierwszy przerwał passę jarosławianek u siebie - podkreślała trener, Edyta Majdzińska.

Reprezentantki KPR-u nerwowo weszły w sobotnie spotkanie z Eurobudem JKS. Problemy w ofensywie oraz proste błędy sprawiły, że na przerwę szczypiornistki schodziły mając dwa "oczka" straty do gospodyń. Po zmianie stron ekipa z Kobierzyc wrzuciła wyższy bieg i ostatecznie wygrała pojedynek 31:28.

- Uważam, że mój zespół w pierwszej połowie zrobił zdecydowanie za dużo błędów, szczególnie pod koniec, stąd drużyna z Jarosławia wyszła na dwubramkowe prowadzenie. W drugiej połowie popełniliśmy już tych błędów zdecydowanie mniej, ale także konsekwencja w obronie, bardzo ciężka praca Marioli Wiertelak na jedynce spowodowała to, że z kolei my pozyskałyśmy bardzo dużo piłek w obronie i wyprowadziłyśmy kilka kontr,  które ustabilizowały nam wynik - zaznaczyła Edyta Majdzińska.

Przed sobotnim starciem w jarosławskiej hali, oba zespoły dzieliło tylko jedno "oczko". Wyżej plasowały się szczypiornistki KPR-u. - Myślę, że to już była taka kolejka, że każdy przygotował się na przeciwnika. Zarówno drużyna z Jarosławia jak i my znaliśmy siłę naszego rywala, wiedzieliśmy na co go stać. Przede wszystkim to bardzo trudny teren, tutaj się bardzo ciężko gra i cieszę się, że mój zespół jako pierwszy przerwał passę jarosławianek u siebie - podkreślała trener z Kobierzyc.

Meczem z Eurobudem JKS, szczypiornistki z Kobierzyc zakończyły pierwszą rundę PGNiG Superligi Kobiet. Po siedmiu rozegranych spotkaniach, drużyna zajmuję trzecią lokatę z dorobkiem dwunastu punktów. - Mój zespół cały czas się rozwija, ale niestety gra falami, nierówno. Jednego dnia gramy świetne zawody na wysokim poziomie, innego dnia robimy serię prostych błędów co powoduje, że niektóre spotkania nam uciekły i tak również było w tej pierwszej rundzie. Mam nadzieję, że zespół ustabilizuje formę i będziemy konsekwentnie piąć się w górę - zakończyła Edyta Majdzińska.