Materiały prasowe / Maciej Wełyczko/KPR Gminy Kobierzyce / Na zdjęciu: Weronika Gawlik

Puchar EHF kobiet. HC Odense - MKS Perła Lublin: mistrz Polski rozbity w Danii

Tomasz Rosiński

Zespół MKS-u Perła z pierwszą porażką z Pucharze EHF. W spotkaniu 2. kolejki grupy C mistrz Polski wysoko przegrał z duńskim HC Odense (18:35).

Zespół z Odense przystępował do sobotniej rywalizacji po ubiegłotygodniowej wygranej z HC (28:27), zaś MKS w poprzedniej serii gier zremisował z CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud (22:22).

Od początku rywalizacji na boisku dzieliły i rządziły gospodynie, których poczynaniami umiejętnie kierowały Cornelia Nycke Groot oraz Nadia Offendal. Miejscowa ekipa szybko wypracowała sobie dużą przewagę i później już tylko kontrolowała wydarzenia (8:2 w 9. minucie potyczki).

Grające między innymi bez Marty Gęgi oraz Kingi Achruk przyjezdne wyglądały na bezradne i od czasu do czasu odpowiadały swoim rywalkom. Ostatecznie po pierwszej połowie zawodów MKS przegrywał 13:18.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Szczypiornistki HC Odense spokojnie wykorzystywały swoje okazje w ofensywie i raz za razem trafiały do lubelskiej bramki. W końcowym rozrachunku drużyna z Danii triumfowała 35:18.