Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: Patryk Mauer

Puchar EHF. Mocny początek Gwardii i... to wszystko. Benfica znów pewnie wygrała

Mateusz Domański

W kolejnym meczu Pucharu EHF drużyna Gwardii Opole została pokonana przez Benficę Lizbona 23:30. Polski zespół dobrze rozpoczął rywalizację, ale później było coraz słabiej.

KPR Gwardia Opole weszła w sobotnie spotkanie niczym czołg. Gospodarze rzucali bramkę za bramką i starali się solidnie bronić. Dzięki temu w czwartej minucie prowadzili 3:0. Później zaczęły się schody. Opolanom udało się utrzymać prowadzenie do trzynastej minuty. Wtedy ekipa z Portugalii wyrównała i zaczęła iść po swoje. S.L. Benfica Lizbona sukcesywnie budowała przewagę, by schodzić do szatni z prowadzeniem 17:12.

W drugiej połowie, niestety, przełomu nie było. Opolanie byli słabszym zespołem i nie potrafili toczyć z Portugalczykami równorzędnej rywalizacji. W pewnym momencie faworyt spotkania prowadził nawet dziesięcioma bramkami. Ostatecznie skończyło się na wygranej drużyny przyjezdnej 30:23. Najjaśniejszym ogniwem Gwardii był Patryk Mauer, który zakończył zmagania z dorobkiem pięciu trafień.

Dla Gwardii jest to czwarta porażka w Pucharze EHF. Opolscy szczypiorniści mają jeszcze sporo do poprawy, jeśli chcą osiągać zadowalające wyniki na arenie międzynarodowej.

Puchar EHF: KPR Gwardia Opole - S.L. Benfica Lizbona 23:30 (12:17)

S.L. Benfica Lizbona: Espinha Ferreira, Capdevile - Marques 6, Djordjic 8, Moreira 3, Carvalho 3, Pais 3, Antunes 2, Moreno 1, Martins 1, Diogo Hebo 1, Nyokas, Pesqueira, Molina Casano, Pereira, Toft Hansen.
Karne:
4/5
Kary:
12 min (6 min - Pereira, 4 min - Pesqueira, 2 min - Marques)

KPR Gwardia Opole: Zembrzycki, Malcher - Janowski 3, Działakiewicz 3, Zieniewicz 2, Zadura 2, Mauer 5, Fabianowicz 2, Lemaniak 1, Kawka 1, Milewski 1, Zarzycki 1, Klimków, Mokrzki 1, Morawski.
Karne:
3/3
Kary:
6 min (2 min - Zarzycki, Klimków, Mokrzki)