Materiały prasowe / Torus Wybrzeże Gdańsk / Na zdjęciu: Torus Wybrzeże Gdańsk po Memoriale Walleranda

Piłka ręczna. Torus Wybrzeże Gdańsk wygrało VIII Memoriał Leona Walleranda. Nieudany pościg Pogoni

Michał Gałęzewski

Torus Wybrzeże Gdańsk po ciekawym spotkaniu pokonało Sandrę Spa Pogoń Szczecin w finale VIII Memoriału Leona Walleranda 28:27. W meczu o trzecie miejsce MMTS Kwidzyn wygrał z Gwardią Koszalin.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się ze sobą drużyny Gwardii Koszalin i MMTS-u Kwidzyn. Na początku grający w I lidze koszalinianie potrafili nawet trzymać dystans do rywala. W 24. minucie, po bramce Maksima Kruczkowa było tylko 12:15.

Później jednak bardzo dobrze zaczęli grać zawodnicy MMTS-u. Skuteczny był Nikodem Kutyła i na początku II połowy było już 12:21. Ostatnie 20 minut było już totalną dominacją drużyny z PGNiG Superligi, która w tym czasie zdobyła 18 bramek, tracąc zaledwie 4 i MMTS wygrał 40:19.

KSPR Gwardia Koszalin - MMTS Kwidzyn 19:40 (12:19)

KSPR Gwardia: Sokołowski, Rycharski, Burand - Kruczkow 6, Szcześniak 3, Stawecki 2, Kiciński 2, Jakutowicz 2, Siadak 1, Derdzikowski 1, Skiba 1, Słodkowski 1 oraz Paszkowski, Dzierżawski, Bujnowski.
Karne: 0/0.
Kary: 8 min. (Siadak 4 min., Derdzikowski, Dzierżawski - po 2 min.).

MMTS: Dudek, Matlęga - Kutyła 8, Szyszko 6, Grzenkowicz 5, Przytuła 5, Landzwojczak 5, Nastaj 2, Zieniewicz 2, Orzechowski 2, Kryński 1, Guziewicz 1, Potoczny 1 oraz Peret, Krieger, Biegaj.
Karne: 1/1.
Kary: 6 min. (Guziewicz 4 min., Potoczny 2 min.).

W meczu o I miejsce Torus Wybrzeże pokonało Sandra Spa Pogoń Szczecin 28:27, choć niewiele wskazywało na to, że końcówka będzie tak emocjonująca. Od pierwszych minut gdańszczanie grali świetnie w obronie, a swoje dołożył Artur Chmieliński. W ofensywie skuteczny był Kamil Adamczyk, a gdy przez całe boisko piłkę do bramki trafił Chmieliński, w 19. minucie było już 13:4!

Sandra Spa Pogoń jeszcze przed przerwą zmniejszyła stratę do pięciu bramek, jednak początek drugiej części spotkania ponownie należał do gdańszczan, którzy gdy w 38. minucie trafił Kelian Janikowski, prowadzili 20:12.

Zespół ze Szczecina nieoczekiwanie zaczął odrabiać straty, duża w tym zasługa skutecznego Patryka Biernackiego. To po jego rzucie, na dwie minuty przed końcem było 26:25! Torus Wybrzeże wytrzymało jednak ciśnienie, a dwie bramki rzucił Kamil Adamczyk. Gdańszczanie zwyciężyli różnicą jednej bramki i wygrali VIII Memoriał Leona Walleranda.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Sandra Spa Pogoń Szczecin 28:27 (15:10)

Torus Wybrzeże: Chmieliński 2, Witkowski, Wodziński - Adamczyk 9, Janikowski 5, Gądek 4, Papaj 3, Sulej 2, Jachlewski 2, Stojek 1 oraz Pieczonka, Leśniak, Gavidia, Wróbel, Iwańczuk, Woźniak.