Piłka ręczna. MŚ 2021. Polska - Węgry. Biało-Czerwoni walczą o ćwierćfinał. Talant Dujszebajew wskazał swój typ

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Tałant Dujszebajew
Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Tałant Dujszebajew
zdjęcie autora artykułu

W sobotę reprezentacja Polski zagra z Węgrami, a stawką będzie przedłużenie nadziei na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. Talant Dujszebajew, który w przeszłości prowadził obie kadry, wskazał swój typ na to spotkanie.

Długo czekaliśmy na to, by przeżywać takie emocje podczas meczów reprezentacji Polski. Ostatnio Polacy tyle radości dostarczyli podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Na tegorocznych mistrzostwach wygrali już trzy mecze (z Tunezją, Brazylią i Urugwajem) i w jednym musieli uznać wyższość Hiszpanów.

Spotkanie z Węgrami będzie dla Biało-Czerwonych przedłużeniem nadziei na awans do ćwierćfinału MŚ 2021. Porażka zamknie drzwi do grona ośmiu najlepszych drużyn. W przeszłości obie reprezentacje prowadził Tałant Dujszebajew, który obecnie prowadzi Łomżę Vive Kielce.

Doświadczony szkoleniowiec typuje wygraną Węgrów, ale liczy na bardzo emocjonujące widowisko. - Procentowo 51-49 na Węgrów. Są na fali, bez straty punktu prowadzą w naszej grupie. Wreszcie mają czym straszyć i w ataku i w obronie - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak Iga Świątek radzi sobie na kwarantannie. "Walka" w hotelowym pokoju

Zdaniem Dujszebajewa Polacy mają więcej zawodników, którzy są w stanie zdobywać dużą liczbę bramek. Ośmiu zawodników Vive i Wisły regularnie gra w europejskich pucharach, a kilku innych reprezentantów to silne punkty drużyn z ligi węgierskiej czy Bundesligi.

- Polska ma więcej strzelb! Musi tylko dobrze poustawiać celowniki i przygotować się pod względem psychicznym. Wierzę jednak, że Polska wygra, a o wszystkim zdecyduje poniedziałkowa konfrontacja z Niemcami - dodał Dujszebajew.

Konfrontację Polaków z Węgrami będzie można śledzić w TVP 1. Mecz dostępny będzie również na YouTube TVP Sport. W telewizji skomentuje go Jacek Laskowski, natomiast na wspomnianej platformie wyemitowany zostanie przekaz z oryginalnym dźwiękiem. Początek o godzinie 18:00.

Czytaj także: MŚ 2021. Polska - Węgry. Wóz albo przewóz. Ten mecz trzeba wygrać "Polski zespół przeszedł oczekiwania". Na Węgrzech spodziewają się trudnego meczu

Źródło artykułu: