WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Magda Balsam

Zaległości nadrobione. Eurobud JKS dał bolesną lekcję

Michał Gałęzewski

Suzuki Korona Handball Kielce przegrała z Eurobud JKS-em Jarosław 19:34 w zaległym meczu 21. serii PGNiG Superligi Kobiet. Drużyna gości sytuację załatwiła już w ciągu pierwszych 13 minut.

Ten sezon jest bardzo trudny dla Suzuki Korony Handball Kielce, która wygrała zaledwie jeden mecz na 24 rozegrane. Nie było więc niespodzianką, że drużyna Pawła Tetelewskiego przegrała z czwartym w tabeli Eurobud JKS-em Jarosław. Zawodniczki z Jarosławia od początku narzuciły swój styl gry.

Gdy Magda Balsam rzuciła swoją piątą bramkę w meczu w 13. minucie spotkania, Eurobud JKS Jarosław prowadził w Kielcach już 10:2, a po chwili przewaga jarosławianek wzrosła już do dziewięciu bramek różnicy.

Kielczanki próbowały odwrócić sytuację, jednak były tego dnia zdecydowanie zbyt mało skuteczne i do przerwy już nie traciły większej liczby bramek od swoich rywalek. Po trafieniu Magdy Więckowskiej, I połowa zakończyła się rezultatem 11:20.

Od początku drugiej połowy, ponownie Eurobud JKS potwierdził swoją dominację i gdy w 35. minucie bramkę rzuciła Walentyna Niesciaruk, było już 11:24. Do samego końca przewaga przyjezdnych była niezaprzeczalna i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 11:20.

Suzuki Korona Handball Kielce - Eurobud JKS Jarosław 19:34 (11:20)

Suzuki Korona Handball: Hibner 1, Chojnacka, Chodakowska - Więckowska 4, Gliwińska 4, Jasińska 2, Grabarczyk 2, Pękala 2, Rosińska 2, Kowalczyk 1, Costa 1 oraz Kędzior, Zimnicka, Staszewska.