Rajd Dakar: Lider już nie jedzie! Dobry występ polskiej załogi!

Andrzej Prochota

Na około 30 kilometrów przed metą zatrzymał się dotychczasowy lider Rajdu Dakar - Carlos Sainz. Na pozycję numer jeden w "generalce" wskoczył Stephane Peterhansel.

Stephane Peterhansel wygrał 10. etap Rajd Dakar. Dzięki temu Francuz wskoczył na fotel lidera. O pechu może mówić Carlos Sainz, który jechał dobrym tempem do mety, ale później jego auto odmówiło posłuszeństwa. Na 30 kilometrów przed metą doszło do awarii skrzyni biegów.

Drugie miejsca na etapie zajął Cyril Despres, a trzeci dość nieoczekiwanie Vladimir Vasilyev. Na czwartym miejscu znalazł się Nani Roma.

Piąte miejsce zajął kolejny z kierowców Peugeota i debiutujący na Dakarze Sebastien Loeb. Francuz do zwycięzcy stracił 17 minut i 40 sekund. W klasyfikacji generalnej prowadzi Peterhansel, a drugi Nasser Al Attiyah ma godzinną stratę. Były wielokrotny mistrz świata WRC jest dziewiąty.

Do mety dojechały już załogi Orlen Team. Na 13. miejscu znaleźli się Marek Dąbrowski i Jacek Czachor, a na Jakub Przygoński 25. ze stratą ponad 2 godzin. Na trasie jest jeszcze Adam Małysz.