LE: O pozytywy bardzo trudno - oceny Polek za I mecz z Niemkami wg SportoweFakty.pl

Sebastian Nowak

Polki zagrały w sobotę katastrofalnie w starciu z Niemkami, więc i oceny poszczególnych zawodniczek są bardzo niskie. Dobre zmiany dały rezerwowe zawodniczki, ale do zwycięstwa było daleko.

Oceny Polek za I mecz z reprezentacją Niemiec w Lidze Europejskiej (w skali 1-6, ocena wyjściowa - 3:

Joanna Wołosz - 2

Rozgrywająca biało-czerwonych nie była w stanie sprowadzić swoich koleżanek na dobre tory. Joanna Wołosz miała spore problemy ze zgubieniem bloku rywalek, ale na jej obronę trzeba dodać, że przy takim przyjęciu trudno o dobre rozegranie.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

[nextpage]

Agnieszka Kąkolewska - 1,5

Środkowa reprezentacja Polski w pierwszym secie miała przebłyski dobrej dyspozycji, ale było ich zdecydowanie za mało, żeby poprawić grę całego zespołu. Wraz z kolejnymi akcjami tych przebłysków było coraz mocniej i Agnieszka Kąkolewska została zmieniona w połowie drugiego seta.

[nextpage]

Maja Tokarska - 1,5

Druga środkowa biało-czerwonych tez nie wniosła nic do gry zespołu. Chociaż zagrała trzy pełne sety, to nie zanotowała na swoim koncie skutecznego bloku.

[nextpage]

Natalia Kurnikowska - 1

Przyjęcie było największą bolączka polskich siatkarek, a forma Natalii Kurnikowskiej stanowiła odzwierciedlenie tej sytuacji. Zawodniczka Muszynianki była zmieniana zarówno w pierwszym jak i drugim secie, a w trzecim nie weszła już na boisko. Przy 21 proc. w przyjęciu i jednym skończonym ataku była to zrozumiała decyzja.

[nextpage]

Daria Paszek - 1,5

Daria Paszek w pierwszym secie pokazała się z dobrej strony w polu zagrywki, ale nie wystarczyło to na zmianę całego obrazu tego pojedynku. W przyjęciu nie zagrała tak fatalnie jak jej koleżanki (43 proc.), ale nie istniała w ataku (skończony 1 na 8) i swoją grę zakończyła w połowie drugiego seta.

[nextpage]

Malwina Smarzek - 3

Młoda atakująca była najlepiej punktującą zawodniczką reprezentacji Polski (11 pkt.), ale w ostatnich meczach prezentowała o wiele lepszą postawę. Malwinie Smarzek nie można było odmówić woli walki w tym spotkaniu, jednak skuteczność w ataku na poziomie 42 proc. to za mało, żeby zmienić losy takiego pojedynku.

[nextpage]

Dorota Medyńska - 2

Dorota Medyńska na pozycji libero zastąpiła w starciu z Niemkami Annę Korabiec i zagrała nieco lepiej od swojej młodszej koleżanki, ale można było oczekiwać po niej więcej. Wynik 43 proc. w przyjęciu wstydu nie przynosi, ale nie wpłynął znacząco na grę całego zespołu.

[nextpage]

Katarzyna Połeć - 3

Katarzyna Połeć pojawiła się na boisku w drugim secie i zagrała zdecydowanie najlepiej spośród środkowych reprezentacji Polski. Jej wejście poprawiło nieco obraz gry, ale o nawiązaniu walki z Niemkami nie było mowy. Połeć zapisała na swoim koncie jeden blok (jeden z dwóch całego zespołu) i skończyła 4 z 8 ataków.

[nextpage]

Aleksandra Wójcik - 3

Wejście w drugim secie młodej przyjmującej okazało się najbardziej pozytywnym akcentem całego meczu. Dobra gra Aleksandry Wójcik zaskoczyła Niemki i Polki zmniejszyły wtedy straty do rywalek, ale na doprowadzenie do remisu to nie wystarczyło. 20-letnia siatkarka bardzo dobrze zagrała w przyjęciu (75 proc.), ale w ataku nie prezentowała już takiej skuteczności (40 proc.) i nie zdołała odwrócić losów tego spotkania.

[nextpage]

Klaudia Kaczorowska -2

Klaudia Kaczorowska zaczęła to spotkanie na ławce rezerwowej, ale szybko weszła na boisko. Poziomem gry dopasowała się jednak do swoich koleżanek i stanowiła zagrożenia dla Niemek. Zagrała z 50-procentowym przyjęciem i skutecznością w ataku na poziomie 40 proc.

Gabriela Jasińska, Tamara Kaliszuk - grały za krótko, żeby je ocenić.