Nafta Piła kontynuuje fatalną serię - relacja z meczu SK bank Legionovia Legionowo - PGNiG Nafta Piła

Michał Fajtek

Pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością odniosła Legionovia Legionowo. W ramach 5 kolejki Orlen Ligi podopieczne Macieja Kosmola pokonały PGNiG Naftę Piła 3:1.

Dla obu zespołów bylo to bardzo istotne spotkanie. SK bank Legionovia Legionowo chciała po raz pierwszy w tym sezonie wygrać przed własną publicznością. PGNiG Nafta Piła liczyła na przerwanie serii czterech porażek z rzędu w Orlen Lidze

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie. Najpierw dwukrotnie zablokowały ataki pilanek. Po chwili Aleksandra Wójcik popisała się asem serwisowym i było już 6:2. Po akcji ze środka siatki Jaimie Thibeault, gospodynie prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:4. Legionovia zaczęła odjeżdżać po zagrywce Marty Bechis. Podopieczne Macieja Kosmola świetnie grały w obronie i bloku. Ponadto pewnie kończyły kontrataki i na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:6. Legionovia kontrolowała przebieg seta i pewnie wygrała premierową partię do 17.

Druga odsłona to zacięta walka punkt za punkt. Legionovia zaczęła mozolnie budować przewagę, rozpoczynając od bloku tuż przed pierwszą przerwą techniczną (8:6). Podopieczne Dominika Kwapisiewicza szybko odrobiły straty (12:12) i na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:14. Dwoma asami popisała się Wilczyńska i przewaga Nafty wzrosła do czterech oczek (14:18). W decydującej części seta Legionovii udało się dogonić pilanki (21:21). W końcówce więcej zimnej krwi zachowała drużyna z Legionowa, wygrywając na przewagi 27:25. Dwa decydujące kontrataki skończyła Iga Chojnacka

MVP spotkania Magdalena Piątek
Trzeci set to wyrównana gra obu stron, jednak tym razem na pierwszej przerwie technicznej lepsze były siatkarki z Piły (7:8). Walka punkt za punkt toczyła się do stanu 14:14. Na nieszczęście dla Legionovii w polu zagrywki pojawiła się Magdalena Wawrzyniak, która posłała aż cztery asy serwisowe, dając swojemu zespołowi prowadzenie 19:14. Podopieczne Dominika Kwapisiewicza utrzymały wywalczoną przewagę i wygrały trzecią partię do 20.

Początek czwartego seta to powtórka z poprzednich dwóch partii. Po ataku Wójcik było 8:7. Po przerwie Legionovia odskoczyła między innymi po sprytnej kiwce kapitan zespołu Magdaleny Piątek (11:8). Po ataku Darii Paszek na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 16:13. W decydującej fazie meczu siatkarki Legionovii poczuły, że są bliskie wygrania całego spotkania. Skutecznością w kontrataku zaczęła imponować Aleksandra Wójcik i zrobiło się 22:16. Ekipa z Legionowa już nie wypuściła zwycięstwa i po bloku Darii Paszek podopieczne Macieja Kosmola wygrały czwartą partię do 18.

SK bank Legionovia Legionowo - PGNiG Nafta Piła 3:1 (25:17, 27:25, 20:25, 25:18)

SK bank Legionovia: Bechis, Paszek, Alagierska, Piątek, Wójcik, Thibeault, Wysocka (libero) oraz Gajewska, Chojnacka, Bociek, Studzienna.