Bartłomiej Bołądź i Artur Szalpuk poprowadzili Czarnych do zwycięstwa

Anna Bagińska

W debrach Mazowsza lepsi okazali się siatkarze Cerradu Czarnych Radom, którzy pokonali 3:1 AZS Politechnikę Warszawską. Wygraną dała im przede wszystkim wyśmienita dyspozycja Bartłomieja Bołądzia i Artura Szalpuka.

Przez większość czterosetowego pojedynku kibice tłumnie wypełniający Arenę Ursynów mogli obserwować zaciętą walkę. Najbardziej siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej mogą żałować trzeciego seta, który zaczęli od dwupunktowej przewagi, ale w połowie partii dali się dogonić i przegrali tę odsłonę meczu. Dopiero w połowie czwartej partii akademików opuściły siły i chyba też nadzieje na odwrócenie losów meczu. Radomianie momentami prowadzili nawet siedmioma punktami i ostatecznie wysoko wygrali tego seta.

Gołym okiem, bez patrzenia w statystyki, rzucała się przede wszystkim dysproporcja w skuteczności ataku obu drużyn. W Cerrad Czarnych Radom  Bartłomiej Bołądź i Artur Szalpuk byli zdecydowanymi liderami - zdobyli odpowiednio 20 i 18 punktów, będąc najlepiej punktującymi zawodnikami. W warszawskiej drużynie najwyższy dorobek miał Paweł Mikołajczak, 13 punktów, chociaż nie zaczynał meczu w wyjściowym składzie.

W bloku, przyjęciu i zagrywce panowała względna równowaga pomiędzy zespołami , co dobrze ilustrują poniższe statystyki. Natomiast drugim elementem, obok ataku, w którym Czarni byli lepsi, to błędy. Po prostu podopieczni Raula Lozano popełnili ich mniej.

MVP spotkania został wybrany Bartłomiej Bołądź i to w pełni zasłużenie. O dorobku punktowym wspomnieliśmy dwa akapity powyżej. Dodajmy jeszcze, że atakujący radomian zbijał piłki ze skutecznością wynoszącą 48 procent, 5 razy się pomylił i 2 został zablokowany. Dołożył do tego aż 4 punkty zagrywką, co stanowi najlepszy wynik spośród wszystkich zawodników w tym spotkaniu, oraz 2 oczka blokiem.