WP SportoweFakty / Maja Kozłowska

Wojna nerwów Lotosu Trefla i ZAKSY. Blok na wagę zwycięstwa

Olga Krzysztofik

W meczu 3. kolejki PlusLigi Lotos Trefl Gdańsk podejmował ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Po zaciętej walce kędzierzynianie triumfowali 3:1.

Dwa pierwsze sety dostarczyły mniej emocji niż kolejne, zespoły schodziły na dziesięciominutową przerwę przy remisie 1:1. Trzecia i czwarta partia to prawdziwa wojna nerwów, a za każdym razem lepiej w zaciętej końcówce radzili sobie siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy ostatecznie zwyciężyli 3:1.

Statuetką MVP został nagrodzony Sam Deroo. Zdobył on 17 punktów, w ataku notując 58 proc. skuteczności (15/26, 3 błędy), swój dorobek uzupełnił dwoma blokami.

Z kolei najlepiej punktującym spośród kędzierzynian był Dawid Konarski (20 punktów). W ataku skończył dokładnie połowę piłek (15/30), nie popełniając przy tym żadnego błędu. Ponadto był on najlepiej blokującym ZAKSY, zdobywając cztery punkty tym elementem. Jednak blok na wagę zwycięstwa zaliczył Łukasz Wiśniewski.

Liderem Lotosu Trefla Gdańsk był Mateusz Mika. Zdobył 22 punkty, kończąc 20 ataków (z 39, popełniając 4 błędy) i zaliczył dwa bloki. Natomiast dobrą zmianę dał Szymon Romać, zdobywca 17 "oczek" (13/31 w ataku, 7 błędów).