WP SportoweFakty / Kacper Kolenda

Lotos Trefl - PGE Skra: wyrównane spotkanie, świetny mecz Bartosza Kurka

Agata Wasielewska

Lotos Trefl Gdańsk i PGE Skra Bełchatów stoczyły w 21. kolejce PlusLigi zacięty pojedynek, którego wynik pozostawał otwarty, dopóki w tie-breaku Bartosz Kurek nie wziął na swoje barki ciężaru gry w ofensywie. Wówczas bełchatowianie zwyciężyli 3:2.

Mecz Lotosu Trefla Gdańsk z PGE Skrą Bełchatów w 21. kolejce PlusLigi był wyrównany, jednak według statystyk w niemal wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła, nieznacznie lepsi byli podopieczni Philippe'a Blaina. Popisali się zarówno lepszą skutecznością w ataku (52 proc. przy 50 proc. gdańszczan), jak i dokładniejszym przyjęciem (54 proc. przy 48 proc. ekipy z Trójmiasta). Siatkarze z Pomorza zanotowali jednak pięć skutecznych bloków więcej niż ich przeciwnicy.

Nie bez znaczenia była zagrywka. Goście zdobyli dzięki niej dziewięć punktów, myląc się 16 razy. Gospodarze posłali na stronę rywali tylko sześć asów serwisowych przy 22 błędach w tym elemencie. Najefektywniejsi za linią dziewiątego metra byli Mariusz Wlazły i Nicolas Uriarte - każdy z nich serwisem zapunktował trzykrotnie. Spustoszenie swoimi zagrywkami czynił też Nikołaj Penczew (28 serwisów - najwięcej w całym meczu), choć zapunktował w ten sposób tylko raz.

Najskuteczniejszym zawodnikiem był Damian Schulz. Michał Masny posłał do swojego atakującego aż 40 piłek, z których ten skończył 22. Po drugiej stronie siatki brylował z kolei Bartosz Kurek. Zdobył atakiem 16 punktów przy 62-procentowej skuteczności. Był najlepiej punktującym z bełchatowian, choć grał przecież od połowy drugiego seta i to na zmienionej pozycji - z ataku wrócił na przyjęcie. W tym elemencie jednak się nie popisał - jako główny cel zagrywek rywali przyjął dobrze jedynie 37 proc. kierowanych do niego piłek.