WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Mobilizacja siatkarzy Warty Zawiercie

Sparingowo: udany start beniaminka. Aluron Virtu Warta pokonał bardziej doświadczony zespół

Olga Krzysztofik

W ramach przygotowań do sezonu 2017/2018 PlusLigi Aluron Virtu Warta Zawiercie rozegrał mecz kontrolny z MKS-em Będzin. Zawiercianie wygrali 3:1.

Spotkanie rozpoczęło się od zaciętego seta. W premierowej odsłonie, jak i w całym pojedynku, liderem gospodarzy był Grzegorz Bociek. Jego dobre zagrania pozwoliły Warcie na objęcie i utrzymanie prowadzenia.

Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczyła druga odsłona. Po morderczej końcówce będzinianie wygrali ją 34:32, doprowadzając do remisu 1:1. W trzecim i czwartym secie siatkarze MKS-u popełnili więcej błędów niż przeciwnicy, przez co przegrali obie partie.

Ostatecznie w spotkaniu lepsi okazali się zawiercianie. Beniaminek PlusLigi pokonał bardziej doświadczony zespół 3:1.

Najlepiej punktującymi w obu zespołach byli Grzegorz Bociek (22 punkty, Aluron Virtu Warta Zawiercie) oraz Zlatan Jordanow (15 punktów, MKS Będzin). W szeregach beniaminka PlusLigi wystąpił testowany środkowy, Mariusz Marcyniak.

Dla obu drużyn był to pierwszy sparing w bieżącym okresie przygotowawczym.

Sztab MKS-u desygnował do gry tylko ośmiu zawodników, a odpoczywali Marcin Waliński, Matej Kök, Mateusz Przybyła, Dawid Woch i Szymon Gregorowicz. Pozostali siatkarze dostaną swoją szansę w rewanżowym spotkaniu z zawiercianami, które odbędzie się w piątek.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - MKS Będzin 3:1 (25:23, 32:34, 25:18, 25:23)