Materiały prasowe / imocovolley.it / Na zdjęciu: Joanna Wołosz (numer 14)

Włochy: Joanna Wołosz nie zwalnia tempa. Zespół Bereniki Tomsi nadal na dnie

Olga Krzysztofik

Imoco Volley Conegliano, drużyna Joanny Wołosz, przewodzi Serie A1. Powody do zadowolenia ma również Igor Gorgonzola Novara z Katarzyną Skorupą w składzie. Natomiast drużyna Bereniki Tomsi nadal zamyka tabelę włoskiej ekstraklasy.

We Włoszech została rozegrana pierwsza kolejka rundy rewanżowej Serie A1. Kolejną porażkę na swoim koncie zapisał Lardini Filottrano, czyli drużyna Bereniki Tomsi. Tym razem Lardini uległo 1:3 myCicero Volley Pesaro. To nie był dobry występ reprezentantki Polski. Wprawdzie Tomsia rozpoczęła spotkanie w podstawowym składzie, ale rozegrała tylko trzy sety. Tomsia zdobyła 6 punktów, a w ataku miała zaledwie 27 proc. skuteczności (6/22, 1 błąd, 5 zablokowanych ataków).

Lardini nadal jest na dnie Serie A1. Natomiast tempa nie zwalnia Imoco Volley Conegliano, które zapisało na swoim koncie już 11 zwycięstwo. Zespół Joanny Wołosz ograł 3:1 Pomi Casalmaggiore. Wołosz, kapitan Imoco Volley, ma za sobą bardzo udany mecz. Swobodnie gubiła blok rywalek, a sama zdobyła 5 punktów, z czego trzy blokiem.

Pantery z Conegliano wciąż muszą się mieć na baczności, bo tylko dwa punkty mniej na koncie ma wicelider, Igor Gorgonzola Novara. Aktualne mistrzynie Włoch bez straty seta pokonały Unet E-Work Busto Arsizio. Bardzo dobry występ zaliczyła Katarzyna Skorupa, której rozegrania gubiły blok rywalek z Busto Arsizio.

Awans w tabeli Serie A1 zanotowała Sauguella Team Monza, która dzięki wygranej z Il Bisonte Firenze awansowała na 5. miejsce, wyprzedzając Liu-Jo Nordmeccanica Modena.

Wyniki 1. kolejki rundy rewanżowej Serie A1 kobiet:

Imoco Volley Conegliano - Pomi Casalmaggiore 3:1 (25:16, 24:26, 25:21, 25:14)
Unet E-Work Busto Arsizio - Igor Gorgonzola Novara 0:3 (22:25, 20:25, 24:26)
Savino Del Bene Scandicci - Liu-Jo Nordmeccanica Modena 3:0 (25:23, 25:14, 25:19)
Saugella Team Monza - Il Bisonte Firenze 3:0 (25:20, 25:20, 25:15)
myCicero Volley Pesaro - Lardini Filottrano 3:1 (23:25, 25:14, 25:18, 25:23)
Foppapedretti Bergamo - SAB Volley Legnano 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)