Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów

Developres SkyRes - Legionovia: rzeszowianki wróciły na zwycięskie tory

Monika Skrzyniarz-Gwizdała

Po fatalnej w skutkach wycieczce do Szwajcarii, Developres SkyRes odniósł upragnione zwycięstwo. W 15. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet rzeszowianki pokonały Legionovię Legionowo 3:0.

Już od samego początku rywalizacji widać było, że czwartkowa porażka w Lidze Mistrzyń nadal siedzi w faworytkach spotkania - rzeszowiankach. W efekcie premierowa odsłona toczyła się punkt za punkt pod dyktando przyjezdnych z Legionowa (8:5). Co chwilę z bardzo dobrej strony pokazywała się Magdalena Damaske i Klaudia Alagierska.

Jednak wspomniane zawodniczki nie zdołały utrzymać jakości gdy i z czasem to siatkarki z Podkarpacia zaczęły przejmować inicjatywę. Punktem kulminacyjnym pierwszego seta okazało się przełamanie Legionovii przy serwisie Jeleny Blagojević. Zagrywki kapitan Developresu pozwoliły na zdobycie pięciopunktowej przewagi (23:18) i bezproblemowe wykończenie seta przez Helene Rousseaux (25:20).

Po wygranej pierwszej partii, druga okazała się już jednostronną rywalizacją. Mimo tego, że to przyjezdne lepiej otworzyły seta (4:1), szybko zabójcze kontry Adeli Helić pozwoliły na powrót gospodyń do prowadzenia wyniku (7:6). Tak szyba strata punktów w serii poskutkowała błędami własnymi Legionovii w dalszym etapie seta.

Choć Piotr Olenderek próbował interweniować wprowadzając kolejne zawodniczki na plac boju, jego podopieczne regularnie przegrywały rywalizację z rzeszowskim blokiem (9:13, 11:18). Po punktowym serwisie Katarzyny Żabińskiej i kontrze Helić, gospodynie dopięły swego (25:16).

Po 10-minutowej przerwie rzeszowianki nie zmieniły taktyki. Nadal Rousseaux była kryta przez Blagojević w przyjęciu dzięki czemu mogła z powodzeniem prowadzić ofensywę Developresu. Mimo tego, że wynik tego nie odzwierciedlał trzeci set podobnie jak drugi przypominał jednostronną grę ekipy znad Wisłoka. Wszystko za sprawą błędów własnych siatkarek Lorenzo Micelliego. Choć w końcówce z dobrej strony zaczęła się pokazywać Małgorzata Jasek  (19:22), szybko jej vis-a-vis, a wówczas Julia Andruszko pokazał kto rządzi w hali Podpromie. Rzeszowianki pewnie pokonały Legionovię w trzecim secie do 21 i całym meczu 3:0.

W kolejnej serii ligowych spotkań Developres SkyRes Rzeszów zagra na wyjeździe z BKS Profi Credit Bielsko-Biała, natomiast Legionovia zmierzy się z Impelem Wrocław.