WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka

I liga kobiet: świetny start młodzieży ze Szczyrku, klęska torunianek

Michał Kaczmarczyk

Uczennice SMS-u PZPS Szczyrk pokonały w swoim pierwszym spotkaniu w sezonie 2018/2019 Jokera Świecie 3:0. Większość meczów drugiej kolejki zaplecza Ligi Siatkówki Kobiet była równie jednostronna.

Po dwóch seriach gier pierwszej ligi siatkarek niepokonane pozostają cztery zespoły. Dąbrowski MKS nie miał niemal żadnych problemów ze spokojnym odprawieniem Budowlanych z Torunia z bagażem trzech setów, a w drugiej partii zdeklasował rywala, wygrywając do 6. Wisła Warszawa walczyła z UKS Szóstką Mielec nieco dłużej, ale spokojnie kontrolowała mecz do końca.

Drużyna z Wieliczki zaczęła starcie z warszawską Mazovią od falstartu (26:28), a w drugim secie przegrywała aż 0:9, ale zdołała się podnieść i dzięki wybranej MVP Patrycji Ząbek zainkasowała komplet punktów. Za to Enea Energetyk Poznań, jeden z poważniejszych kandydatów do zwycięstwa w I lidze, nie miał większych problemów w wyjazdowym starciu w Krośnie.

Przykra niespodzianka spotkała Jokera Mekro Energoremont Świecie, który nie miał większych szans w rywalizacji z młodymi siatkarkami SMS-u PZPS Szczyrk. Zawodniczki Waldemara Kawki tylko raz pozwoliły przyjezdnym na zdobycie w jednym secie więcej niż 20 punktów. Niepowodzenia z pierwszej kolejki spotkań powetowały sobie kluby z Opola i Gliwic, które zwyciężyły kolejno włocławski WTS i Grupę Azoty PWSZ Tarnów.

Wyniki 2. kolejki I ligi kobiet:

SMS PZPS Szczyrk - Joker Mekro Energoremont Świecie 3:0 (25:19, 25:21, 25:17)

MKS Dąbrowa Górnicza - Budowlani Toruń 3:0 (25:18, 25:6, 25:19)

7R Solna Wieliczka - Bluesoft Mazovia Warszawa 3:1 (26:28, 25:22, 25:18, 25:19)

UKS Szóstka Mielec - Wisła Warszawa 0:3 (22:25, 21:25, 16:25)

AZS Uni Opole - WTS KDBS Bank Włocławek 3:0 (25:17, 25:16, 25:17)

KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:13)

Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass - Enea Energetyk Poznań 0:3 (21:25, 19:25, 19:25)