WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Siatkówka

I liga kobiet: zmiana lidera po niespodziewanej porażce wieliczanek

Michał Kaczmarczyk

7R Solna Wieliczka przegrała swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie i przez to spadła ze szczytu tabeli pierwszej ligi siatkarek na rzecz Enei Energetyka Poznań.

W pierwszoligowych derbach województwa małopolskiego tarnowianki okazały się lepsze od 7R Solnej Wieliczka, choć ekipa gości pokazała próbkę swoich możliwości w drugim secie, o którego wyniku zadecydowała dopiero gra na przewagi. Zespół Ryszarda Litwina musiał ustąpić fotel lidera na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet Enei Energetykowi Poznań, który pokonał w czterech setach SMS PZPS Szczyrk i tym samym wyprzedził wielicki zespół o punkt.

7R Solna może wrócić na długo okupowane przez siebie miejsce w tabeli bardzo szybko, bo już 28 listopada. Wtedy w Wieliczce zostanie rozegrane zaległe spotkanie z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Zagłębiowski zespół w ostatnim meczu na wyjeździe pokonał klub z Krosna 3:1, choć zaczął od przegranego seta.

Tym razem największe roszady w tabeli zachodziły w jej środku. Wiśle Warszawa niemal wymknęło się z rąk zwycięstwo nad Jokerem ze Świecia, ale zespół Marcina Wojtowicza po odrobieniu strat i doprowadzeniu do tie-breaka nie był w stanie postawić kropki nad "i". Dzięki wygranej stołeczne siatkarki awansowały na siódme miejsce. Inny zespół z Warszawy, Bluesoft Mazovia, spokojnie pokonał 3:1 Budowlanych Toruń i zwiększył swoją przewagę nad strefą spadkową, w której bez zmian pozostają zespoły z Krosna, Mielca, Torunia i Włocławka.

Wyniki 11. kolejki I ligi kobiet:

Enea Energetyk Poznań - SMS PZPS Szczyrk 3:1 (25:15, 23:25, 25:14, 25:16)

Grupa Azoty PWSZ Tarnów - 7R Solna Wieliczka 3:0 (25:20, 26:24, 25:19)

Joker Mekro Energoremont Świecie - Wisła Warszawa 2:3 (22:25, 18:25, 25:19, 25:22, 10:15)

KŚ AZS Politechniki Śl. Gliwice - WTS KDBS Bank Włocławek 3:0 (25:14, 25:18, 25:21)

Karpaty PWSZ MOSiR Krosno Glass - MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (26:24, 18:25, 16:25, 18:25)

BlueSoft Mazovia Warszawa - Budowlani Toruń 3:1 (25:19, 27:29, 25:13, 25:22)

UKS Szóstka Mielec - AZS Uni Opole 1:3 (14:25, 25:18, 16:25, 22:25)