WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: Maciej Muzaj i Piotr Nowakowski

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Piotr Nowakowski: Brąz jest tylko pocieszeniem

Piotr Bobakowski

Środkowy reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy siatkarzy, Piotr Nowakowski, zdradził, że zespół Vitala Heynena interesował tylko złoty medal.

Piotr Nowakowski ze spokojem podchodzi do występu reprezentacji Polski na tegorocznych mistrzostwach Europy siatkarzy. Biało-Czerwoni po zwycięstwie z Francją (3:0) zajęli w turnieju 3. miejsce (WIĘCEJ TUTAJ).

W rozmowie z Polską Agencją Prasową środkowy naszej kadry podkreślił, że brązowy medal zdobyty przez Biało-Czerwonych na ME 2011 na parkietach Austrii i Czech jest dla niego cenniejszy. Polski zespół w pojedynku o 3. miejsce pokonał wówczas Rosję (wynik 3:1).

32-letni siatkarz wyjaśnił, że osiem lat temu Polacy nie byli stawiani w roli faworytów do medali. Teraz sytuacja była zupełnie inna.

- Mamy mentalność zwycięzcy i interesowało nas wyłącznie złoto, a brąz jest tylko pocieszeniem. Za parę tygodni pewnie zrozumiemy, że zdobyliśmy brązowy medal ME i mamy kolejny krążek do kolekcji - ocenił Nowakowski.

Zawodnik ONICO Warszawa dodał, że przyczyn porażki ze Słowenią (wynik 1:3) w półfinale ME 2019 należałoby szukać w tym, że drużyna stawiana w roli murowanego kandydata do złota być może nieco zlekceważyła rywali, a także w odwołanym locie z Holandii do Słowenii (WIĘCEJ TUTAJ).