WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Michał Kubiak (pierwszy z prawej)

Siatkarze zagrają o złoto. Pogratulował im znakomity polski kadrowicz

Krzysztof Gieszczyk

Młodzi zawodnicy stracili w całym turnieju jednego seta i mają szansę przejść do historii. Ich wyczyny zauważył Michał Kubiak.

Rośnie kolejne pokolenie zdolnych polskich siatkarzy. Na mistrzostwach świata do lat 19 drużyna Michała Bąkiewicza jest w finale. Na turnieju rozgrywanym w Teheranie Polacy pokonali w półfinale Iran 3:1 i o złoto zagrają z Bułgarami (więcej informacji TUTAJ).

Sukcesu naszym zawodnikom pogratulował kapitan "dorosłej" reprezentacji. Michał Kubiak zamieścił na Instagramie znaczek "oklasków" po wygranej, dodając informację, że nasi zawodnicy zagrają w finale.

Zawodnicy do lat 19 idą jak burza podczas MŚ. Pierwsze pięć spotkań wygrali bez straty seta. Dopiero gospodarze, w półfinale, potrafili przeciwstawić się poważniej naszym zawodnikom, jednak Polacy znowu byli górą. Momentami musieli namęczyć się w secie numer 4, ale rozstrzygnęli go na swoją korzyść.

Dobre recenzje za występ w półfinale zebrali: Tytus Nowik i Piotr Śliwka. Polacy siatkarze już raz wygrali MŚ w rywalizacji zawodników do lat 19. W składzie zespołu z 2015 roku był m.in. Jakub Kochanowski, obecnie zawodnik pierwszej reprezentacji.

Spotkanie z Bułgarami o złote medale zostanie rozegrane w czwartek.

Smarzek jak Lewandowski. Kolejne sekundy ciszy, które przejdą do historii [wideo]

ME siatkarek. Zagraniczne media wprost o meczu Polek. "Turcja dosłownie zmiotła je z boiska"