Klemens Murańka wygrał konkurs PK na igelicie w Wiśle, Stefan Hula z 22. miejsca na trzecie!

Piotr Ziemka

Klemens Murańka wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego na igelicie w Wiśle. Trzecie miejsce zajął Stefan Hula, który na podium awansował z 22. miejsca po pierwszej serii.

Do udziału w zawodach PK 2015 w Wiśle zgłoszono trzech skoczków kadry A Łukasza Kruczka (Klemensa MurańkęJana Ziobrę i Aleksandra Zniszczoła). Zgodnie z planem, czterech najgorszych Biało-Czerwonych po sobotniej rywalizacji nie wzięło udziału w niedzielnych zmaganiach. Na starcie zabrakło więc Zniszczoła.

Reprezentanci gospodarzy uzyskali najlepszą odległość zarówno w pierwszej, jak i w drugiej serii. Przemysław Kantyka osiągnął 134 metry. Skakał w najkorzystniejszych warunkach, za wiatr odjęto mu 32,1 punktu i dlatego na półmetku zajmował szóstą lokatę. W drugiej serii zabłysnął Stefan Hula, który również wylądował na 134. metrze skoczni narciarskiej imienia Adama Małysza. Hula po 1/2 konkursu był 22., ale zdołał awansować do czołowej trójki. Na trzeciej pozycji uplasował się też Philipp Aschenwald.

Zwycięzcą konkursu został Murańka. W pierwszej serii miał on trzeci wynik, a w kolejnej - drugi (więcej punktów w tej fazie zdobył jedynie Hula). Na drugiej pozycji sklasyfikowano Roka Justina, który jako lider oddał ostatni skok konkursu. W najlepszej dziesiątce uplasowali się też 5. Kantyka i 10. Ziobro.

Kolejne zawody PK odbędą się 22 i 23 sierpnia. Miejscem zmagań będzie wtedy Kuopio.