PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki, drużynowy mistrz świata w skokach z Lahti

LGP w Hinterzarten: Kubacki drugi na 2. treningu. Hula trzeci, Stoch czwarty

Piotr Ziemka

Roman Koudelka zdobył najwięcej punktów podczas drugiej piątkowej serii treningowej przed kwalifikacjami do sobotniego konkursu Letniej Grand Prix 2017 w Hinterzarten.

Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki. Na trzeciej pozycji uplasował się Stefan Hula, na czwartej zaś - Kamil Stoch.

W poprzedniej serii Stoch zajął 23. lokatę. Tym razem dwukrotny mistrz olimpijski znalazł się wyżej - wylądował na 102. metrze obiektu Adlerschanze (HS108) i objął przodownictwo z dorobkiem 72,5 punktu. Zwycięzca 65. Turnieju Czterech Skoczni skakał z dziewiętnastym numerem startowym. Na prowadzeniu zmienił go dopiero 54. na liście startowej Roman Koudelka. Tuż po Czechu zaprezentował się Hula, który również wyprzedził Stocha.

Jako ostatni wystąpił Kubacki. Lider klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix uzyskał 104,5 metra. Zdobył 75,5 punktu - więcej miał jedynie Koudelka.

Najlepszy zawodnik poprzedniej serii Gregor Schlierenzauer był piąty. Dwunasty wynik miał Maciej Kot. Tuż za nim został sklasyfikowany Jakub Wolny. Piotr Żyła również znalazł się w drugiej dziesiątce - na siedemnastym miejscu.

Drugą serię treningową rozpoczęto - tak jak pierwszą - z czternastej belki. Po 42 skokach podwyższono rozbieg o jeden stopień. Z piętnastej platformy startowało ostatnich szesnastu skoczków.